Discus Club Romania Forum Index Discus Club Romania
forumul trasnitilor cu discusi pe creier
 
Galeria FotoGaleria Foto   FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
  ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

 
ANUNT IMPORTANT:
 
ACEST FORUM ESTE INCHIS!
 
Pentru a accesa noua adresa a forumului DCR, click  AICI
 
>>> atentie, pentru noul forum este necesara o noua inregistrare! <<<

Wild Discus
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar:
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tezeu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 24 Feb 2008
Posts: 30
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 5:12 pm    Post subject: Reply with quote

Mie mie se pare ceva peste mana asa, pai acolo nu se gasesc discusi sau ce? de ce atat tambalau? Sa muti niste discusi (hai sa zic banali) dintr-o tara in alta cu riscurile de rigoare, cand cred ca la fel de bine ar putea sa cumpere de acolo crescuti in apa aia. In fine, bafta.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
MailMan
New entry
New entry


Joined: 03 May 2008
Posts: 13
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 5:38 pm    Post subject: Reply with quote

Tezeu, ma bucur sa constat ca ai simtul umorului dar si memorie selectiva! Nu mai departe decat acum un an pe un alt forum un incepator vroia discusi dar el nu stia cat se tine un acvariu la ciclat!!
Cand i-am spus ca ,cunostiintele lui in acvaristica tind spre zero si ca e cazul sa invete ABC-ul acvaristici si mai apoi sa-si cumpere discusi,ghici cine era personajul revoltat ca nu am o atitudine constructiva,prieteneasca, de ajutor fata de cei incepatori?
Sa-ti improspatez memoria cu fraza:"MailMan tu al cui esti tata?"
Ring a bell?
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
tezeu
Discus Hobby
Discus Hobby


Joined: 24 Feb 2008
Posts: 30
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

Vag imi amintesc ceva acum ca mi-ai adus aminte... Eu pe acel forum de care amintesti am dus "lupte seculare" cu useri si chiar admini referitor la noi veniti acvaristi. Au fost ocazii in care eram foarte aproape de un ban pentru lucru asta dar acolo deja cum intrau noi veniti asa fugeau data fiind atitudinea nu a unui singur user ci a n useri. Acolo chiar era tavalit un user nou venit care punea o intrebare "prosteasca".

Gluma (eu asa o vad) cu tzzzuy a fost inofensiva si culmea e ca el nici macar nu este acvarist (deci nu este nici macar incepator) dar daca te uiti la sectiunea vanzari el este interesat de toti pesti de acolo si dupa ce sa plictisit a vrut omu sa "cumpere" wild iar eu in ton cu atitudinea lui mi-am permis sa glumesc.

Numai tin minte exact ce sa intamplat pe celalalt forum si care erau datele problemei dar macar cel de acolo era interesat de ciclare, baiatul mai sus mentionat nici macar nu cred ca a auzit de asa ceva dar in schimb a auzit de salbatici.

Imi cer scuze daca ti-am lasat "sechele" prin interventia mea de acolo (vad ca dupa un car de vreme ai tinut minte si m-ai citat). O sa incerc sa caut topicul cu pricina dar tind sa cred ca replay-ul tau de acolo nu sa rezumat doar la cat ai povestit mai sus.

Mult mai daunator(parerea mea) este faptul ca i sa recomandat sa cumpere discusi decat ca m-am glumit eu putin cu el.

Oricum spune-mi care a fost partea distructiva din tot ce am zis eu si care a fost partea contructiva din intreg topicul?

Si inca ceva, pe celalalt forum parca s-au mai schimbat lucrurile, in sensul ca numai se dojenesc incepatorii in felul in care se facea (a nu se intelege ca datorita mie). Numai bine.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
MailMan
New entry
New entry


Joined: 03 May 2008
Posts: 13
Location: Bucuresti

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Niciodata,niciodata, in nici-o situatie, in nici un caz tu nu ai cum sa-mi lasi mie "sechele",ci cel mult amintiri neplacute!
Cu alte cuvinte hai sa-ti explic de ce m-am bagat in seama....tzzzuy (poate)merita sa fie ridiculizat...dar nu de tine.
Back to top
Personal Photo Album View user's profile Send private message
hobbydiscus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 13 Sep 2007
Posts: 218
Location: BUCURESTI MILITARI

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

exact happy0034
_________________
hobbydiscus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
mmdiscus
Discus Passion
Discus Passion


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 620
Location: Pitesti

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

In ultima vreme s-au inmultit pe forum atacurile la persoana si discutiile in contradictoriu fara legatura cu acvaristica,va intreb retoric dragi colegi :Quo vadis?
P.S.Sper ca in acest topic sa fie ultimul post,deci rog un administrator sa-l inchida pentru ca ne facem de ris(unii dintre noi).
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message
hobbydiscus
DiscusMaster
DiscusMaster


Joined: 13 Sep 2007
Posts: 218
Location: BUCURESTI MILITARI

PostPosted: Fri Feb 19, 2010 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

pun si eu o intrebare retorica. oare de ce nici un discusar cu state vechi de pe acest forum nu l-a luat la '' caterinca ieftina '' pe acest user ? credeti ca nu au observat ca e incepator?eu cred ca au observat .
_________________
hobbydiscus
Back to top
Find all pictures posted by %s Personal Photo Album View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Discus Club Romania Forum Index -> Cumpar: All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group