It is currently Fri Mar 29, 2024 8:10 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Fri Sep 05, 2014 12:13 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2615
Location: 25826-St. Peter-Ording
Ei, na! Ciprian e mai indulgent in cazul asta:
Ciprian Marcu wrote:
Femela aia nu e in cea mai grozava forma.
ceea ce inseamna pentru mine ca, daca nu-i in cea mai grozava forma, e doar intr-o forma grozava-normala, asa ca-i de fapt tot grozava, sau,... am inteles eu ceva invers la expresia asta uzuala in engleza si germana, dar absolut nepotrivita cu romana?
De fapt nici in limbile alea nu inseamna "O forma nu tocmai perfecta" una "Perfecta", ci doar ceva asemanator cu a spune despre un VIP ca "spune neadevarul", iar despre un om de rand, ca "minte cu nerusinare".
Cipriane, epava aia nu-i tocmai perfecta?!
Ba da, e o epava perfecta, cred eu. Bine ca cel putin unul spune lucrurilor pe nume.
Om fi noi, Aradenii, mai realisti? :?
Na! Uite ca iar caut nod in papura! :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Fri Sep 05, 2014 1:43 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
georgiancatalin25 wrote:
Din pacate masculul si o femela au murit pentru ca aveau dropsy.. iar femela care a ramas are si ea o problema la coloana...


Desi am mentionat asta, voi ati repetat-o dar formulata diferit :|

@Ioan, Dl. Ciprian a spus-o cat mai politicos in timp ce dumneavoastra ati ales sa o faceti intr-un mod agresiv .. dar deh.. ce face plictiseala din om.. scoateti ce e mai rau din colegu si starniti o cearta.. Nu stiu cum se preda in scolile voastre dar pe noi ne invata sa fim atenti la ce cuvinte folosim, ne caracterizeaza. "Epava", spuneti ? Tare curios sunt cum o veti duce pe la 80 de ani.. daca ii prindeti. Femela aceea este foarte batrana.
Daca v-am jignit in vreun fel, imi cer scuze de pe acum.. nu avem nici macar pe aproape aceeasi varsta, iar eu nu imi permit sa "ma trag de sireturi" cu dumneavoastra ! :|

De ce este asa important faptul ca e batrana ? Are destui urmasi...
Asa arata femelele ce au iesit din ea, http://img.plici.ro/images/2014/09/05/I ... 43ec1e.jpg au aceeasi culoare si sper sa creasca la fel de mari.
http://img.plici.ro/images/2014/09/05/I ... 5524e1.jpg


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Fri Sep 05, 2014 6:58 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
Ioan C. wrote:
Ei, na! Ciprian e mai indulgent in cazul asta:
Ciprian Marcu wrote:
Femela aia nu e in cea mai grozava forma.
ceea ce inseamna pentru mine ca, daca nu-i in cea mai grozava forma, e doar intr-o forma grozava-normala, asa ca-i de fapt tot grozava, sau,... am inteles eu ceva invers la expresia asta uzuala in engleza si germana, dar absolut nepotrivita cu romana?
De fapt nici in limbile alea nu inseamna "O forma nu tocmai perfecta" una "Perfecta", ci doar ceva asemanator cu a spune despre un VIP ca "spune neadevarul", iar despre un om de rand, ca "minte cu nerusinare".
Cipriane, epava aia nu-i tocmai perfecta?!
Ba da, e o epava perfecta, cred eu. Bine ca cel putin unul spune lucrurilor pe nume.
Om fi noi, Aradenii, mai realisti? :?
Na! Uite ca iar caut nod in papura! :(


Ciprian Marcu wrote:
Femela aia nu e in cea mai grozava forma. Are si alte probleme dupa cum arata.


Stapanesc destul de bine limba romana. Pe mine ma intereseaza si impactul psihologic. Grosul comunicarii e non-verbal...se simte chiar si de la tastatura. Dupa cum vezi, Georgian a inteles ce era de inteles:
georgiancatalin25 wrote:
@Ioan, Dl. Ciprian a spus-o cat mai politicos ...

Stie si el ca e "epava", dorea doar un raspuns de la Marius daca seamana cu "imperialii". Vezi ce reactie ai obtinut cu spusul lucrurilor "pe nume"? Ce incearca cineva sa spuna si ce se percepe si interpreteaza sunt doua lucruri diferite. Ioan, trebuie sa te mai relaxezi...ca sa spunem lucrurilor pe nume. :D

Georgian, e de preferat sa fii atent ce cuvinte folosesti mai ales cand te enervezi. "Tare curios sunt cum o veti duce pe la 80 de ani.. daca ii prindeti." nu isi are rostul. Te rog sa te abtii pe viitor de la comentarii de felul asta. Multumesc.

Sa revenim la pestii nostri. :drinks:

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Fri Sep 05, 2014 10:09 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
Domnule Ciprian, va multumesc :D
Ciprian Marcu wrote:
Te rog sa te abtii pe viitor de la comentarii de felul asta. Multumesc.

Asa am sa fac :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Sat Sep 06, 2014 1:24 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2615
Location: 25826-St. Peter-Ording
Mi-ar fi placut sa raspund, dar ar fi inca un off topic care oricum nu schimba nimic.
Toata tarasenia mi se trage de la aversiunea fata de botox, mai ales daca-i folosit in limbaj.
Probabil o chestie de gust. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Mon Sep 08, 2014 9:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Imi pare ca vad si un cross de endler, pe acolo... http://img.plici.ro/images/2014/09/05/I ... 43ec1e.jpg

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Mon Sep 08, 2014 11:49 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
Pe aceia ii aveam de mult timp.. Dar nu sunt linie pura.. De mult vreau sa renunt la ei dar nu ma lasa mama :) am primit raspuns si la intrebare asa ca nu ma mai intereseaza nici de cei aflati in discutie, ea e stapana pe ei :)
Am fost uimit de marimea acestei femele, 8cm si cativa mm dl.Marius a mentionat de imperialii vazuti de dansul ce ajungeau la 10cm, ma gandeam ca e vorba de aceeasi linie avand in vedere ca perioadele erau apropiate '86 - '89..
In fine.. Eu am gresit, ar fi trebuit sa intreb in pm nu aici.. Am mai si patat topicul domnului Ciprian.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Wed Feb 18, 2015 7:24 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Wed Feb 18, 2015 9:38 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:10 am
Posts: 2084
Location: Pitesti
Coada e foarte galbena;de unde sint ?

_________________
Îmi invidiez părinţii! Îmi va fi greu să fac un copil ca al lor!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Alte probleme la mansarda
PostPosted: Thu Feb 19, 2015 9:07 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 27, 2011 12:52 pm
Posts: 883
Location: pitesti
Sunt incrucisarile de anul trecut??Frumoase fetite... :lol:

_________________
http://adi74.sunphoto.ro/discusi

https://www.facebook.com/Discus-Pitesti-Romania-231576793874044/?ref=aymt_homepage_panel
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.231688277196229.1073741828.231576793874044&type=1&l=be71b6b905


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group