It is currently Thu Mar 28, 2024 11:56 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Tropical
PostPosted: Thu Jun 13, 2013 9:31 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 03, 2010 11:06 pm
Posts: 391
Location: Constanta
Ce parere aveti de hrana de la Tropical ? Din surse sigure stiu ca una din marile crescatorii din Brazilia hranesc discusi recoltati din Amazon cu hrana Tropical de mai multe tipuri : AstaColor , D50 - Plus granulat si fulgi, D-Vital Plus si Discus Gran.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tropical
PostPosted: Thu Jun 13, 2013 9:56 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Jan 18, 2012 12:59 pm
Posts: 709
Location: (Piatra-Neamt) Helsinki - Finland
Buna... Scumpa... Granulatie mica (se preteaza si la pui).... nu se "umfla"....
Concentratia de proteine este relativ aceeasi cu Tetra: 47,5 iar Topical 50%... in schimb grasimea si "umiditatea" difera: la Tropical este de 8% umiditatea (mai grele - cad mai repede pe fund - ajung mai greu sa fie mancate, mai ales daca ai nisip sau alti "ventuzari prin acvariu)

Am dat si la pui si la adulti... au mancat din prima, dar nu pot estima rezultate exceptionale. Iar la cat am dat pe galeata.... acum ma gandesc ca mai bine il urmam pe Ioan si "al lui" Dr.Bassleer.

Revenind la Vitor..... (daca e vorba de el....) nu uita un "mare lucru": reclama este sufletul comertului! Iar Vitor este "un bun comerciant" in unele cazuri... ;)
Iti garantez ca in momentul in care primesti hrana gratuita de la Sera, ai sa zici ca Sera este cea mai buna ;) Discusii sunt discusi wild, selectati bine... nu are a face nimic mancarea care o primesc pe durata sederii in "crescatorie" ;)

O parere impartiala.... iti poate da Heiko de exemplu.... iar daca "Arabu" ne citeste acum... il poate intreba personal, ca tot sunt impreuna zilele astea.

Ps: nu te contrazic dar... "sursa sigura" e abia atunci cand vezi tu cu ochii tai la fata locului. Iertata sa imi fie reticenta.

_________________
Situatia in care te afli este consecinta faptelor si actiunilor tale!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tropical
PostPosted: Thu Jun 13, 2013 10:38 pm 
Offline

Joined: Sat May 22, 2010 6:51 pm
Posts: 252
Location: bucuresti-berceni
eu am folosit aceasta hrana de la Tropical.am folosit-o 2 ani, am ridicat 10 discusi de la 5 cm numai cu hrana de la Tropical.Pot spune ca am fost multumit de ea.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group