It is currently Sat Apr 20, 2024 12:04 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Cum incarc poze in galerie?
PostPosted: Thu Mar 18, 2010 1:00 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 7:33 pm
Posts: 1871
Location: Constanta
Recunosc ca nu sunt un fan infocat al PC-ului si de aceea va rog sa-mi spune-ti si mie cum imi bag niste poze in galeria personala si ce trebuie sa fac daca sunt mai mari decat scrie acolo?Multumesc anticipat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cum incarc poze?
PostPosted: Thu Mar 18, 2010 3:20 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 10:02 am
Posts: 1173
Location: Bucuresti
Trebuie sa iti faci cont la galeria personala.
Te loghezi si sus trebuie sa cauti un buton Upload sau incarca (parca asa era tradus in romana)
Acolo selectezi pozele de la tine din calculator prin Browse si le urci.
Dupa aceea trebuie sa le pui la categoria care doresti si sa pui o mica descriere.


Succes.

_________________
Image
http://aquascaping.acvaristic.ro


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cum incarc poze?
PostPosted: Thu Mar 18, 2010 3:29 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
Daca pozele sunt prea mari ori setezi camera sa faca poze de dimensiuni mai mici ori downlodezi un image resizer de pe internet il instalezi pe calculator si modifici cu el dimensiunea fotografiei .De exemplu poti downloda programelul din lincul urmator : http://www.vso-software.fr/products/ima ... esizer.php
Dupa ce il dai jos de pe net il instalezi si iti cam zice el ce trebuie sa faci ca sa micsorezi pozele ;)
Spor la treaba .

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cum incarc poze?
PostPosted: Thu Mar 18, 2010 3:34 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
Pt a te inregistra pe galeria dcr completezi urmatoarea fisa : http://www.discus-club.ro/cpg14x/register.php si dupa acea te loghezi si iti creezi un album in care dai upload la pozele micsorate cu programelul din postul anterior

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cum incarc poze?
PostPosted: Thu Mar 18, 2010 3:45 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Salut.

Pasul 1: Inscrierea (evident, se recomanda acelasi username ca si pe forum). Dupa inscriere, fiecarui user i se aloca un spatiu, conform link.
Daca pozele nu sunt incarcate in aceeasi sesiune de lucru in care se face inscrierea, ci intr-o alta sesiune, este necesara logarea (username + parola)

Pasul 2: Crearea unui album personal. Pentru asta, click pe butonul pe care scrie "Create / order my albums" (sau traducerea in romana, in functie de cum si-a setat fiecare browserul). In fereastra urmatoare, click pe butonul "New". Albumul personal ce urmeaza a fi creat are implicit titlul "New album", existand insa posibilitatea de a-i schimba denumirea. Dupa ce a fost redenumit, click pe butonul "Apply modifications". In momentul acesta albumul a fost creat, dar nu este inca vizibil in galerie.

Pasul 3: Incarcarea pozelor. Click pe link-ul "upload file" si urmeaza pasii. Pozele care sunt incarcate in albumul personal vor intra direct; pozele incarcate in albumele publice vor astepta aprobarea...

Bafta!

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cum incarc poze?
PostPosted: Thu Mar 18, 2010 6:09 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 7:33 pm
Posts: 1871
Location: Constanta
Multumesc tuturor pentru sfaturi.Mai am niste poze dar se pare ca sunt prea mari.Am sa setez camera sa le faca mai mici.Scuze @ADX daca mi-am pus pozele peste tot.Nu am vrut decat in galeria mea dar cred ca le-am mai imprastiat si prin alte parti.Am vazut mai tarziu mesajul tau.Multumesc @ioan pentru rabdare.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cum incarc poze?
PostPosted: Thu Mar 18, 2010 8:22 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Nu-i nicio problema... orice eroare de incarcare poate fi "remediata" in cateva secunde de catre admini.

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group