It is currently Sat May 18, 2024 4:36 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 2:11 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Mar 04, 2010 11:13 am
Posts: 531
Location: Targu Mures
Foarte buna si de laudat initiativa !!
Se vor supara multi , cand o sa afle ca nu pot sa vanda pesti aici .
Calitatea si raritatea se coreleaza cu pretul , dar ce e slab si rau nu are ce cauta aici .

_________________
Discusi Salbatici si Altumi .
0744624976


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 3:05 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
oceanG wrote:
...cred ca ar trebui sa poata da calificative nu doar unul din ei -asta ar reflecta o opinie mai obiectiva,
Oricat o sa cauti, n-o sa gasesti nicaeri in ce s-a scris pana acum, vreo regula care sa opreasca voturi multiple, nici pentru, nici impotriva.
Am propus posibilitatea publicarii anuntului daca voteaza un cenzor favorabil, doar daca nu se pronunta alt cenzor impotriva pana la ora 24:00 a celei de-a 3-a sau a 4-a zi. Daca citesti topicul vei gasi pasajul respectiv.
ADX wrote:
3.2 - vanzatorul primeste permisiunea de a vinde, din partea unuia dintre urmatorii opt cenzori:
Ciprian Marcu; Ioan; Arabu; Diskusfun; Cenzor5; Cenzor6; Cenzor7; Cenzor8
(astept propuneri pentru cenzorii 5 - 8. Acestia vor fi alesi in urma unui sondaj).
Nici aceasta regula nu exclude voturi multiple, dar permisiunea se acorda doar o singura data.
Ar fi necinstit sa pot eu acorda permisiunea unui prieten care vrea sa vanda rapciuguri, fara sa fiu obligat sa astept parerea altor cenzori.
Bineinteles ca procedura cere timp.
Cat?, atat cat va fi necesar ca sa se poata anunta/exprima alt cenzor dezaprobator. Pe urma incepe targuiala: eu zic ca-i un peste bun, Ciprian zice ca-i rau.
Daca vine cu argumente intemeiate si-s si alti cenzori de acord cu el imi pierd fața, si de asa ceva n-am chef, asa ca ma straduiesc din rasputeri sa judec cat pot de obiectiv, de la bun inceput.
Ioan C. wrote:
8, Inlocuirea cenzorilor inactivi la 5 (?) anunturi consecutive, sau repetat vadit inobiectivi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 5:58 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 30, 2011 4:16 pm
Posts: 192
Location: turda
Eu zic sa ii dati pe toti afara si sa vindeti discusii doar intre voi !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 8:08 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
ADX wrote:
(astept propuneri pentru cenzorii 5 - 8.)
Vom astepta noi mult si bine sa se autopropuna cei care ar avea datoria s-o faca, pentru ca au realizat performante pentru care-i invidiem noi, toti ceilalti, sau pentru ca au un caracter caruia-i greu sa-i gasesti, vorba lui: "nod in papura", sau pentru ca au pus si inca pun umarul la realizarea unor proiecte pentru care i-ar putea invidia discusari aflati din tara si pana la multe mii de km.
Poate ca este datoria singurului indreptatit sa-i invite, a adminului?!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 9:00 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Sep 10, 2011 7:42 pm
Posts: 560
Location: Craiova
Eu cred ca singurul CENZOR trebuie sa fie cumparatorul. Daca el considera ca acel peste este valoros pentru el este fix problema lui. SUNT BANII LUI. Parerea mea este ca aceasta procedura cu cenzori este complicata.In alta ordine de idei, am stat si m-am gandit cateva minute si am realizat ca eu nu am vandut niciun discus pe acest forum........Atunci la ce bun atata munca.........
Utilitatea forumului se regaseste in toate celelalte sectiuni, mai putin sectiunea vanzari ocazionale.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 9:07 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jan 30, 2011 4:16 pm
Posts: 192
Location: turda
StefanCraiova wrote:
Eu cred ca singurul CENZOR trebuie sa fie cumparatorul. Daca el considera ca acel peste este valoros pentru el este fix problema lui. SUNT BANII LUI.
Perfect deacord cu Stefan!!Cumparatorul se poate deplasa la Vanzator si el poate sa decida daca aceii discusii sunt OK din punct de vedere Pret, Calitate !!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 9:14 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 27, 2011 12:52 pm
Posts: 883
Location: pitesti
X vinde pui de 5-6cm,pesti cei mai cei,Y vinde la fel,dar este unul din CENZORI...oare accepta pe X?Inca ceva sunt si alte forumuri,site uri de vanzare...vanzarea de discusi nu se face doar aici.

_________________
http://adi74.sunphoto.ro/discusi

https://www.facebook.com/Discus-Pitesti-Romania-231576793874044/?ref=aymt_homepage_panel
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.231688277196229.1073741828.231576793874044&type=1&l=be71b6b905


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 9:31 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
Nu aveti incredere unu in celalalt ? sa inteleg, ca relatia de prietenie e de scena iar cand e vorba de afacerile din spate e care pe care ?... Incepe sa sune ca una din acele discutii pe care parintii le poarta dupa ce copii se culca asa ca eu ma retrag din acest subiect :) :D :lol:
Intradevar, cu o floare nu se face primavara...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 10:00 pm 
Offline

Joined: Sun Jan 08, 2012 8:17 pm
Posts: 60
Location: galati
Buna seara!
Din punctul meu de vedere consider ca fiecare anunt ar trebui sa contina :
1 - poze sau video cat se poate de clar (in functie de posibilitatea fiecaruia)
2- pretul
3- cat mai multe detalii despre provienienta pestilor
4-posibilitatea de a putea da vot acelor pesti de fiecare user ce activeaza pe acest forum (votul sa.fie vizibil pt. toti gen like & unlike)
5- ca si colegii de mai sus consider ca cel mai bun CENZOR este cumparatorul
Si eu ca multi.alti colegi am inceput nestiind foarte multe despre discusi.Am avut si poate ca inca am exemplare frumoase sau poate mai putin frumoase dar sunt pesti alesi de mine dupa bunul meu plac.Imi dau seama ca am inceput sa am pretentii si asteptari mult mai mari de la mine insumi in privinta alegerii exemplarelor pe care le cumpar sau reproduc,de aceea consider ca nimeni nu ar trebui sa aiba permisiunea nimanui de asi expune la vanzare pestii pe care ii detine.Consider ca suntem o comunitate care impartaseste aceiasi pasiune si fiecare persoana are gusturile lui.
O seara cat mai placuta tuturor!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sat May 24, 2014 10:43 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Pentru cei care fac o afacere din vânzarea discusului exista o secțiune dedicata, contra cost bineînțeles. Pentru cei ce vor spațiu moca proprietarul acestui spațiu are o mica pretenție și anume sa nu se vândă gunoaie pe proprietatea lui.
În rest, de ce atâta reticenta când discusii se pot vinde chiar și pe site-uri ca Ocazii.ro?

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group