It is currently Mon May 13, 2024 2:40 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Tue Jun 03, 2014 7:02 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
harry-ab wrote:
Lasati vanzatorii sa isi caute clienti,... Cel care vrea sa cumpere sa primeasca ofertele pe privat de la crescatori, hobby-sti, samsari .... Din ofertele primite poate sa selecteze EXACT ce il intereseaza, deoarece o oferta de genul: "hai ca iti vand eu..." neinsotita de poze, filme si documentare nu va avea nicio valoare. :)
oceanG wrote:
...chiar s-ar putea si asa
Eu nu voi fi de acord cu asa ceva in ruptul capului! ;)
@Harry, stimate, formuleaza te rog mai,... explicit,
ca nu te intelegem toti, cum ai fi dorit. :D
harry-ab wrote:
...nu intrati pe forum o saptamana si vedeti cate din noile postari sunt la rubrica "vanzari"! O sa fiti surprinsi!
Eu nu! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Tue Jun 03, 2014 7:42 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Citesc si recitesc opiniile... vad ca parerile sunt impartite intr-un evantai foarte larg. Ca de fiecare data, sunt si useri pe care ii duce imaginatia spre zone obscure, imaginandu-si tot felul de afaceri care ar sta in spatele acestei propuneri... Nu raspund unor astfel de aberatii.

Ok, facem, atunci, un prim pas prin a implementa doar obligativitatea ca fiecare anunt in care se vinde material biologic (pesti sau plante) in sectiunea de anunturi ocazionale, sa fie insotit de poza explicita (sau video) a ceea ce urmeaza a se vinde.

Asa cum am explicat de multe ori, sectiunile in care se fac vanzari permanente apartin titularilor, fiecare dintre ei avand o contributie (materiala sau de alta natura) la existenta forumului in actualul format. Nu trebuie sa reglementam noi ce se vinde acolo, pentru ca acea zona va evolua oricum, pe baza unor legi mult mai simple, pe care nu are sens sa le dezvolt eu, acum.
.....................
Garantat, va fi implementata si ideea cu stampila dar, in urma dezbaterii, mi-am dat seama ca inca nu este momentul.

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Tue Jun 03, 2014 8:27 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 05, 2011 5:15 pm
Posts: 596
Location: Bucuresti
@Ioan mersi frumos, nu stiu daca sint chiar asa dar ma straduiesc :)

@ADX sper ca nu ai inteles gresit, din punctul meu de vedere esti deasupra
oricarei suspiciuni. Daca nu ar fi asa nu as fi pe aici... Cred ca mai importanta
este directia care se doreste si pasii care se fac. Si aici nu prea vad nici directie,
nici pasi. Dar asta e doar parerea mea, poate lucrurile stau mult mai bine decat imi
imaginez eu.

O seara placuta,
Dragos

_________________
Scubaline 460, 8x54W T5, GHL Profilux 3 eX controller, 2xEheim 3e 2078
http://www.discus-club.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=3031
http://deepspace9.mypets.ws:81


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Tue Jun 03, 2014 8:27 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
Deci mergem dupa metoda romaneasca in care: "dai un ban dar stai in fata"... Imi e jena sa scriu aceste randur, eu fiind mic pe langa voi...
Citesc de cateva postari incoace si vad ca nimeni dintre hateri nu e in stare sa isi asume responsabilitatea pentru vorbele sale, si tot vorbiti cu dublu inteles legat de sectiunea oferte permanente...
Este vorba deapre "ofertele" de la discusmaniac ! Sincer nici eu nu sunt de acord cu ce se intampla in momentul asta ! Adica elimini rebuturile de la ocazionale sa le evidentiezi pe alea de la permanente ?!! Nu am nici o problema cu dansul dar "ofertele" in care vinde meloni - negrii de piper, rachete , cu cioburi in ochi, supti la burta (probabil au flagelate)...
Metoda pe care vreti sa o implementati este geniala dar in ambele sectiuni !
Cuvinte mari pentru un copil ? Imi pare rau dar este adevarul !
Edit:
https://www.youtube.com/watch?v=x3CDr6_Ws2w si mai sunt multe ca aceasta "oferta" in care puteti observa ca flagelatele "sunt la ele acasa"... la 0:42 se observa cum un excremente alb, subtire si apos trece fix prin fata camerei.

O zi buna !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Tue Jun 03, 2014 9:12 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 2:51 am
Posts: 1135
Location: 515800-Sebes
Pai tocmai asta e ideea Cataline! Nu-ti place ce vezi, nu cumperi. Sunt absolut de acord, posturile de vanzari trebuie sa contina imagini clare.

_________________
http://www.transylvaniadiscus.com

Why go saltwater when the best of all fish is found in a South American blackwater environment!?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Tue Jun 03, 2014 9:40 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
Si trebuiesc facute in periodele de timp dintre cutremure, ca asa, in cele facute in timp ce se zgaltaie acvariul si camera de filmat e cam greu sa vezi ceva destul de clar. ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Wed Jun 04, 2014 11:37 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:10 am
Posts: 2084
Location: Pitesti
georgiancatalin25 wrote:
Este vorba deapre "ofertele" de la discusmaniac ! Sincer nici eu nu sunt de acord cu ce se intampla in momentul asta ! Adica elimini rebuturile de la ocazionale sa le evidentiezi pe alea de la permanente ?!! Nu am nici o problema cu dansul dar "ofertele" in care vinde meloni - negrii de piper, rachete , cu cioburi in ochi, supti la burta (probabil au flagelate)...
Metoda pe care vreti sa o implementati este geniala dar in ambele sectiuni !
Cuvinte mari pentru un copil ? Imi pare rau dar este adevarul !
!

Au...operatia! :lol:


P.S.Mai bine desfiintam sectiunea vinzari!Sau o facem platita integral.

_________________
Îmi invidiez părinţii! Îmi va fi greu să fac un copil ca al lor!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Thu Jun 05, 2014 8:53 am 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
Nu am facut referire neeaparat la sectiunea de vanzari permanente. In acest thread incercam sa eliminam rebuturile de pe piata, cine nu are bani dar vrea diacusi va cumpara rebuturi si ii va inmulti, stricand in continuare linia si de la sine scazand pretul discusului pe piata. (Daca gresesc va rog sa ma corectati)
Dar la ce te ajuta sa impiedici vanzarea lor intr-o parte daca se vand in cealalta ?.. Strict parerea mea...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Thu Jun 05, 2014 10:45 am 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 05, 2011 5:15 pm
Posts: 596
Location: Bucuresti
La nimic.

_________________
Scubaline 460, 8x54W T5, GHL Profilux 3 eX controller, 2xEheim 3e 2078
http://www.discus-club.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=3031
http://deepspace9.mypets.ws:81


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Thu Jun 05, 2014 2:54 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
Tocmai ati demonstrat ca metoda cu cenzori nu va fi buna !.. Asa cum il favorizati pe dansul in legatura cu "ce a ramas la coada pontei" se va intampla si cand veti juriza... ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group