It is currently Thu Mar 28, 2024 11:37 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Maturizare scalari
PostPosted: Sun Sep 08, 2013 2:23 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Mar 19, 2013 7:36 pm
Posts: 54
Location: pitesti
Quote:
Scalarii au aproximativ 10 luni si incep sa se formeze perechi.
Mai am 2 discusi maturi red tangerine de 1 an si 8-9 luni. Se pot vedea in clip. O sa revin cu poze mai detaliate pentru doritori. La acestia pretul este de 80 lei per bucata.
contact: PM
sau tel: 0751032743
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8eO4thqvUg


Salut.Scuze de offtopic dar cum spui tu '"au 10 luni si incep sa se aleaga perechi"", nu pot crede asa ceva.Am crescut scalari vre o 3 ani si nici de ai mortii nu au format perechi pina la vre o 1,8 ani.Scuze inca 1 data d offtopic.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vand Scalari clasici si 2 discusi red tangerine.
PostPosted: Sun Sep 08, 2013 7:37 am 
Offline

Joined: Sun Aug 26, 2012 8:11 am
Posts: 255
Location: Cluj/Sopron
Scalarii clasici,cerescuti bine,de multeori deja la 5 luni incep sa depune.Majoritatea undeva la 8-10 luni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vand Scalari clasici si 2 discusi red tangerine.
PostPosted: Sun Sep 08, 2013 10:58 am 
Offline
User avatar

Joined: Thu Nov 04, 2010 5:30 pm
Posts: 206
Location: Galati
Si eu zic la fel. Apetitul si constitutia lor ii face sa se dezvolte foarte repede in comparatie cu apte specii. Mancare sa fie! ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vand Scalari clasici si 2 discusi red tangerine.
PostPosted: Sun Sep 08, 2013 9:32 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Dec 18, 2011 10:50 pm
Posts: 258
Location: Alba Iulia
vilcea andu wrote:
Salut.Scuze de offtopic dar cum spui tu '"au 10 luni si incep sa se aleaga perechi"", nu pot crede asa ceva.Am crescut scalari vre o 3 ani si nici de ai mortii nu au format perechi pina la vre o 1,8 ani.Scuze inca 1 data d offtopic.

Daca te uiti umpic pe forum o sa gasesti un topic unde am prezentat scalarii astia de cand au iesit din icre.Fa socoteala si vezi cat timp au si eu saptamana asta o sa incerc sa filmez o pereche cu icre sa te conving.Ce altceva sa mai zic...
Ca sa nu zici ca vorbesc baliverne uite: http://www.acvarist.ro/pterophyllum-sca ... ele-scalar. Vezi ce zice si altcineva.Poate ca nu au 10 luni si au 11 dar oricum nu mai mult.
Rog un admin daca nu e ok link-ul postat de mine mai sus sa il stearga, si imi cer scuze anticipat.
Iar daca mai vrea cineva sa discutam despre varsta la care incep scalarii sa depuna sa ma anunte si facem un topic separat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vand Scalari clasici si 2 discusi red tangerine.
PostPosted: Mon Sep 09, 2013 4:01 pm 
Offline

Joined: Mon Feb 20, 2012 8:31 pm
Posts: 84
Location: Bucuresti, sector 2
@vilcea andu ce ai scris tu acolo inseamna 20 de luni. Ori asta este absurd.
Am acuma in acvariu o pereche de scalari care au 10 luni si scot pt. prima data pui.
Asa ca nu se poate 1,8 ani.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vand Scalari clasici si 2 discusi red tangerine.
PostPosted: Mon Sep 09, 2013 9:41 pm 
Offline

Joined: Wed Feb 13, 2013 7:46 pm
Posts: 5
Location: Craiova
Am din martie scosi philipine blue si deja depun de aproximativ o luna

andreiburnete wrote:
vilcea andu wrote:
Salut.Scuze de offtopic dar cum spui tu '"au 10 luni si incep sa se aleaga perechi"", nu pot crede asa ceva.Am crescut scalari vre o 3 ani si nici de ai mortii nu au format perechi pina la vre o 1,8 ani.Scuze inca 1 data d offtopic.

Daca te uiti umpic pe forum o sa gasesti un topic unde am prezentat scalarii astia de cand au iesit din icre.Fa socoteala si vezi cat timp au si eu saptamana asta o sa incerc sa filmez o pereche cu icre sa te conving.Ce altceva sa mai zic...
Ca sa nu zici ca vorbesc baliverne uite: http://www.acvarist.ro/pterophyllum-sca ... ele-scalar. Vezi ce zice si altcineva.Poate ca nu au 10 luni si au 11 dar oricum nu mai mult.
Rog un admin daca nu e ok link-ul postat de mine mai sus sa il stearga, si imi cer scuze anticipat.
Iar daca mai vrea cineva sa discutam despre varsta la care incep scalarii sa depuna sa ma anunte si facem un topic separat.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group