It is currently Fri Mar 29, 2024 10:44 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: pentru pasionatii de scalari
PostPosted: Wed Jan 08, 2014 3:19 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Acesti scalari sint interzisi in EU datorita faptului ca sint modificati genetic iar pe linga asta sint si ai dracului de urati. Sper sa nu ajunga de vanzare niciodata in Europa.

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pentru pasionatii de scalari
PostPosted: Wed Jan 08, 2014 3:30 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Jan 18, 2012 12:59 pm
Posts: 709
Location: (Piatra-Neamt) Helsinki - Finland
dadanel85 wrote:
chiar sunt curios cand si daca vor aparea discusii voalati si cum vor arata.....


Iti "recomand" cu caldura.... o lectura serioasa a forumului! Cap-coada daca se poate.
De ce? In ultimele 10 minute am citit nu mai putin de 4 postari (cred) de ale tale, din care reiese SLABA INFORMARE in ceea ce priveste discusul si nu numai. Tot in cele 4 postari am citit si o mare doza de "caterinca" sau "mici rautati" la adresa unor colegi care.... stiu ei ceva dar nu stiu cum sa expuna problema.

Revenind: daca ai sa frunzaresti forumul.... si mai ales in topicul "New Discus Strains" http://www.discus-club.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=14&t=5302 ai sa gasesti o gramada de "varietati tunate"... printre care si voalati... tarcati... fosforescenti... dupa placul inimii tuturor.

Iar daca ai sa frunzaresti din nou forumul... ai sa gasesti si METODE DE CRESTERE ARTIFICIALA A ALEVINILOR.... adica varianta "mamei surogat" ;) la fel cum ai sa gasesti destule "chestii" interesante despre care colegii forumisti ti-au atras atentia diplomat....

Ps: nu doresc sa isc o disputa inutila si nici nu am ceva personal cu tine, e doar un punct de vedere. Si tot din prisma punctului de vedere... ar trebui sa citesti semnatura lui SirDiscus ;) O zi buna!

_________________
Situatia in care te afli este consecinta faptelor si actiunilor tale!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pentru pasionatii de scalari
PostPosted: Wed Jan 08, 2014 3:45 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun May 06, 2012 3:53 pm
Posts: 137
Location: constanta
ca sa ii raspund colegului Nimeni , eu sunt la inceput adica am luat-o de la 0 in ceea ce priveste cresterea discusului si tocmai de aceea ma aflu aici printre voi CA SA INVAT. Imi cer scuze daca asa am lasat de intelesc sa as face caterinca sau ca m-as crede mai destept decat altii dar chiar nu am vrut si nu vreau sa fac acest lucru.Nu m-am apucat de foarte mult timp sa fac acest lucru,studiu, si asta fac in continuare....frunzaresc forumul tocmai pentru a citi conversatiile dumneavoastra si pentru a invata.Iti multumesc atat tie cat si celorlalti colegi care care "mi-au atras atentia diplomat" si totodata imi cer mii de scuze daca am gresit fata de oricare dintre voi si voi fi mai atent in ceea ce voi posta tocmai pentru a nu mai lasa vreo urma de caterinca sau rautate.Am citit si semnatura lui Sirdiscus.Multumesc pentru intelegere.

_________________
Cu stima,
BOGDAN-GABRIEL
CONACHE


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pentru pasionatii de scalari
PostPosted: Wed Jan 08, 2014 8:33 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 06, 2011 1:05 pm
Posts: 58
Location: neptun
ca sa nu intru in polemici si rautati [ma ,,pastrez'' pentru colegul de forum ionut din c-ta celebrul mucalit pythos...]fiecare cu gustul lui...asa e si cu discusii...sant cativa ,,privilegiati'' de soarta care au salbatici si noi restul,muritorii de rand [da' multi tare] care apreciem si de astia colorati care iti ia ,,ochiu''! astea fiind spuse....pestii arata fantastic din punctul meu de vedere...si rosii ar fii frumosi...scalarii portocalii ,,creponati'' raman totusi favoritii mei

_________________
sunt un peste mic si gras si o sa te *** in nas...viata


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: pentru pasionatii de scalari
PostPosted: Wed Jan 08, 2014 9:25 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 27, 2011 12:52 pm
Posts: 883
Location: pitesti
Mergi sa cumperi o paine neagra si ea este alba, colorata cu cacao...sincer nu mi place nimic din acest video.Parerea mea.

_________________
http://adi74.sunphoto.ro/discusi

https://www.facebook.com/Discus-Pitesti-Romania-231576793874044/?ref=aymt_homepage_panel
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.231688277196229.1073741828.231576793874044&type=1&l=be71b6b905


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group