It is currently Sat May 18, 2024 7:07 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Next
Author Message
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Sun Feb 12, 2012 10:10 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Foarte frumosi. Sa ai bafta de ei.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 12:12 am 
Offline

Joined: Sun Jun 26, 2011 7:10 pm
Posts: 238
Location: oradea
super frumosi pestii!!bafta in continuare!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 12:19 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Mar 04, 2010 11:13 am
Posts: 531
Location: Targu Mures
Nu vreu sa supar pe nimeni !
Din RESPECT pentru toti care ma intrebau , daca sigur sunt din zona Coari ( arabu1973 , Ioan C. , Ciprian Marcu , etc. ) :
Importatorul si sursa , pretul prefer sa o pastrez pentru mine din mai multe motive .
Sper ca nu supar pe nimeni , asa ca de acum o sa ii numesc RSG salbatici , se pot sterge posturile , sau se pot face modificarile cuvenite .
Pestii ii tin din Hobby si nu pentru altceva ( nu cred ca o sa fac avere din ei vreodata si nici nu vreau ) .
Nu era relevant pentru mine din ce zona sunt , important era ca sunt RSG Salbatici , cea ce cautam de mult .
Pesti sunt in conditie buna , au inceput sa manance si asta este cel mai important pentru mine .

_________________
Discusi Salbatici si Altumi .
0744624976


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 3:08 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Mar 13, 2010 1:22 am
Posts: 1037
Location: orastie-hd
asta e tot ce conteaza
Bafta sa-i vedem cu pui

_________________
AM CRESCUT SI INMULTIT ALTUMI ORINOCO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 9:54 pm 
Offline

Joined: Thu Mar 18, 2010 11:23 pm
Posts: 85
Location: Galati
Foarte frumosi pestii. Am niste pitici nerezolvati pe creier, dar intr-o zi sper sa-ti pot copia (sau cita, mai bine zis) semnatura!
Succes si sa-i vedem cu pui, curand.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 11:34 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
aronmures wrote:
Nu vreu sa supar pe nimeni !
Din RESPECT pentru toti care ma intrebau , daca sigur sunt din zona Coari ( arabu1973 , Ioan C. , Ciprian Marcu , etc. ) :
Importatorul si sursa , pretul prefer sa o pastrez pentru mine din mai multe motive .
Sper ca nu supar pe nimeni , asa ca de acum o sa ii numesc RSG salbatici , se pot sterge posturile , sau se pot face modificarile cuvenite .
Pestii ii tin din Hobby si nu pentru altceva ( nu cred ca o sa fac avere din ei vreodata si nici nu vreau ) .
Nu era relevant pentru mine din ce zona sunt , important era ca sunt RSG Salbatici , cea ce cautam de mult .
Pesti sunt in conditie buna , au inceput sa manance si asta este cel mai important pentru mine .

Aron, daca te-am suparat imi pare rau dar nu asta am intentionat prin raspunsul meu. In primul rand am vrut sa-ti spun care este povestea cu adevaratii discusi de Coari RSG in caz ca cel de la care i-ai cumparat te minte ca sa platesti mai mult pe ei iar in al doilea rand daca erau ceea ce a zis el atunci vroiam si eu vreo cativa. Scuze din nou :oops: , Adrian.

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Tue Feb 14, 2012 3:02 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Mar 13, 2010 1:22 am
Posts: 1037
Location: orastie-hd
cu siguranta Aron isi protejeaza sursa,publicarea sursei ar insemna o avalansa de mailuri cu posibili interesati ceea ce ar duce automat la cresterea pretului din partea exportatorului.
Afirm acest lucru cu toata taria si motivez de ce:
va aduceti aminte cu totii de pestii ce am adus de la importatorul german ce aducea de la Tony Tan,am pus poze ,adrese, link am raspuns si dat detalii la telefon oricui m-a sunat urmarea...preturi de 4-5 ori mai mari la diferenta de 1 an
raspuns la intrebarea de ce? sec : multi romani sau aratat interesati prin mailurile trimise!!! dar nimeni in afara de mine nu a ajuns acolo...astea sunt vorbele lui Rudy
Se practica preturi preferentiale pentru est
Probabil ca Aron mai are de gand sa importe si alte varietati si de aceea procedeaza asa

ps este doar ceea ce gandesc eu
si comparand pesti lui cu ce este pe net profesionisti pot spune sunt nu sunt coari,desi eu ma indoiesc de afirmatia ca au fost prinsi doar 80 intr-un an, cu siguranta si acolo se lucreaza la ,,negru,,

_________________
AM CRESCUT SI INMULTIT ALTUMI ORINOCO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Wed Feb 15, 2012 12:57 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
Salut,

Nu se supara nimeni. Cum a spus si "arabu1973" e posibil ca vanzatorul sa abureasca pentru a atrage clienti. Pentru ca discusi din zona respectiva nu se mai adusesera de vreo 30 de ani, potrivit lui Heiko Bleher. E zona greu accesibila si temerarii s-au pricopsit cu malaria si in trecut si recent la ultimul transport. De aceea nu-si risca viata pescarii cand au alte alternative. Coari RSG cei care au ajuns in UK s-au vandut cu echivalentul a 1000lei/buc.

Sa-ti traiasca "copiii"! ;)

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Wed Feb 15, 2012 11:55 am 
Offline
User avatar

Joined: Thu Mar 04, 2010 11:13 am
Posts: 531
Location: Targu Mures
Nu e nici o suparare !!
Eu ma bucur ca am salbatici RSG indiferent din ce zona provin .
Hai sa lasam asta , pentru ca mie personal nu mi se pare F. important .
Salbatici sunt sunt va pot spune sigur !!

Se feresc de partile luminoase ale acvariului , prefera sa stea la umbra .
Au inceput sa manance incet , si incep primele batalii pentru mancare .
Primesc cam 3 mese pe zii , dar putin deocamdata .(artemia , larve albe si negre de tantar , White worms putin )

_________________
Discusi Salbatici si Altumi .
0744624976


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Red Spotted Green- Salbatici.
PostPosted: Wed Feb 15, 2012 12:06 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:10 am
Posts: 2084
Location: Pitesti
Ii inveti pe congelata?

_________________
Îmi invidiez părinţii! Îmi va fi greu să fac un copil ca al lor!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 164 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group