It is currently Sun May 19, 2024 3:41 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 186 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Next
Author Message
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Wed Dec 12, 2012 10:08 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri May 13, 2011 9:20 pm
Posts: 264
Location: Constanta
Lucian , vezi povestea lui Camacho

si iti vei raspunde singur de ceea ce ii curge prin vene unui dogo .
Sincer nu vreau sa poluam forumul si postul cu alte comentarii care nu tin strict de discusi si caini in cazul acesta , nu de alta dar se strica frumoasa imagine pe care o au argentinienii si sincer e pacat , nu am nimic cu tine si nici cu nimeni , dar sincer fiecare le stie pe ale lui , eu imi iubesc cainele si discusii , voi avea la un moment si un dogo si sincer nu imi displace deloc ideea de a face si putina vanatoare cu el desi sigur ne intoarcem acasa cu un cu pui mare de la real :)).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Thu Dec 13, 2012 8:46 am 
Offline

Joined: Fri Oct 12, 2012 12:00 pm
Posts: 134
Location: Bragadiru,Ilfov
Povestea lui Morocho nu face decat sa confirme ceea ce eu am spus.

- Un animal superb loial pana la moarte. Totusi, o rasa artificiala creeata special sa ucida. NU este natural. Natural ar fi ca puma sa ucida cainele. Pentru ca asa a lasat Dumnezeu. PUNCT.

- Parinti inconstienti care isi lasa copii nesupravegheati in salbaticie.

_________________
Qui ne sait pas, n'y va pas!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Thu Dec 13, 2012 11:44 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri May 13, 2011 9:20 pm
Posts: 264
Location: Constanta
Pardon Morocho , povestea lu Camacho parca e mai aproape de noi , undeva in bulgaria daca mai tin bine minte , cu un caine al unui crescator pe nume Zlatan daca retin bine in care acesta si-a dat viata pentru stapanul lui , incasand el cateva gloante in locul stapanului.
Na fiecare le stie pe ale lui , eu nu voi incerca acum sa te fac pe tine sa iubesti rasa respectiva sau macar sa o ai in vedere , fiecare cu ideile lui si eu respect lucrul asta.
Mmdiscus poate confirma ce fiara are in ograda :D .

Nici discusii nostri nu au ce cauta in acvariile noastre , pentru ca Dumnezeu i-a lasat sa traiasca liber in natura. :x
Daca ai stii cate rase au fost create artificial , dupa nevoile omului o sa constati ca fooarte putine rase sunt lasate de la Dumnezeu , adica majoritatea cainilor sunt hibrizi , incrucisati cu alte rase pentru a obtine cu caine care sa satisfaca anumite nevoi .
Ce pot sa ma mandresc este ca , Cane Corso , este o rasa foarte veche cum vei putea observa in urmatoarea pictura :
Image
nu stiu din ce vremuri este pictura , doar ca este veche , intradevar rasa se cam pierduse prin anii `80-`90 dar prin inverventia unor persoane care aveau cateva cunostinte chinologice si prin intermediul unor programe de selectie foarte bine puse la punct rasa a fost salvata si readusa la frumusetea ei .
Multa lume ma intreaba de ce i-am taiat urechile lui Penny si exclama ca i le-am taiat ca sa o fac REA , dar ei habar nu au de ce inseamna Cane Corso , habar nu au ca standardul prevede un caine cu un cap mare si urechile taiate cat mai mici , habar nu au de ce se taie urechile la CC , habar nu au cate probleme pot crea urechile mari si nu mai zic ca daca intr-o incaierare este apucata de ureche si sangereaza lucrul asta ii poate pune viata in pericol , urechile fiind puternic vascularizate si sa nu mai zic ca Italia , tara de origine au refuzat legea unor inteligenti prin care taiatul urechilor este o cruzime la adresa cainilor , iar scosul corzilor vocale nu este o cruzime. :idea:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Thu Dec 13, 2012 11:51 am 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Andrei Panainte wrote:
Mmdiscus poate confirma ce fiara are in ograda :D .

mmdiscus are alte fiare, mult mai agresive, acasă (două cu blană şi...două fără :lol: )

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Tue Dec 25, 2012 12:00 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri May 13, 2011 9:20 pm
Posts: 264
Location: Constanta
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi. :drinks:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Thu Dec 27, 2012 2:40 pm 
Offline

Joined: Fri Oct 12, 2012 12:00 pm
Posts: 134
Location: Bragadiru,Ilfov
Sarbatori Fericite Andrei!

Absolut superbi pestanii dar si cateii.

Esti un "Fericit"!

Lucian.

_________________
Qui ne sait pas, n'y va pas!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Sun Dec 30, 2012 12:12 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri May 13, 2011 9:20 pm
Posts: 264
Location: Constanta
Multumesc mult Lucian.
Sunt cel mai fericit 8-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Fri Jan 04, 2013 2:58 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 04, 2010 3:58 pm
Posts: 363
Location: Iasi
Frumos acvariul.Este iluminat cu spoturi sau leduri?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Fri Jan 04, 2013 3:15 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Frumos într-adevăr! Și pe mine mă interesează sistemul de iluminat.

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu dedicat discusilor.
PostPosted: Fri Jan 04, 2013 10:32 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri May 13, 2011 9:20 pm
Posts: 264
Location: Constanta
Multumesc de aprecieri. De iluminat este iluminat cu un tub osram 840 36w din care mai bine de 3 sferturi din el este acoperit cu staniol si pe ici colo patrunde cate o fanta de lumina. La un moment dat voi pune niste becuri cu leduri dar mai intai trebuie sa le comand de pe ebay caci am testat cu unul si imi place cum se vede.

Dar ce surprinza aveam in seara asta cand eu ma chinuiam sa montez diorama si mi-au iesit peri albi si tot nu am montato si eu care credeam ca stresez pesti maxim doi dintre ei ma tratau cu partea dorsala si isi vedeau de treaba lor si anume :


Aici sunt la inceputul operatiunii caci intre timp au umplut piatra 8-)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 186 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group