It is currently Thu May 02, 2024 12:12 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Discusi primiti cadou
PostPosted: Tue Dec 27, 2011 12:13 pm 
Offline

Joined: Mon Dec 26, 2011 10:01 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
In primul rand salutare la toata lumea si sarbatori fericite!
Acum o saptamana am primit de la un prieten 2 discusi unul turcoaz cu o dunga neagra pe fatza si la mijloc era cam spalacit http://img233.imageshack.us/img233/6882/sam3809medium.jpg (semana cu cel din dreapta jos) , care din pacate ieri mi-a decedat dupa o zi de chin in incercarea de a-l salva (prin discutiile avute cu persoana de la care i-am primit) si al doilea care din pacate a ramas singur, un Pigeon Checkerboard, si petele turcoaz mai proeminente pe fata.
Am nevoie si eu daca se poate in cazul in care il pot tine singur in acvariu cu ce alti pesti il pot "imprieteni" si ce plante pot pune in acvariu in cazul in care acum nu are decat pietrisul si o piatra decorativa.
Sau daca cineva este interesat de el imi poate face o oferta cu alti pestisori exotici sau sa-mi vanda 1-2 discusi la un pret mai rezonabil, tinand cont ca actualul acvariu nu are decat 60L.
Multumesc.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Discusi primiti cadou
PostPosted: Tue Dec 27, 2011 1:02 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Oct 03, 2010 11:06 pm
Posts: 391
Location: Constanta
In primul rand prietenul tau nu prea a gandit cand ti-a facut cadou 2 discusi, daca stia ca nu ai decat un bazin de 60 de l si esti incepator. In al doilea rand daca vrei sa cresti discusi ar trebui sa te mai documentezi un pic innainte. Nici nu vrea sa ma gandesc prin ce trece discusul ala singur in bazin, sfatul meu este sa-l dai innapoi prietenului tau sau sa-l donezi cuiva care mai are discusi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Discusi primiti cadou
PostPosted: Wed Dec 28, 2011 1:50 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 27, 2011 5:07 pm
Posts: 1094
Location: Zalau
Tocmai pt. faptul ca nu iti doresti sa-ti bati joc de el te rugam cu totii sa-l Donezi Urgent cuiva care are habar de discusi,pt. ca in poze noi vedem o Tortura Groaznica la adresa acestei vietati.Te rugam nu cere bani,doneaza-l urgent!
Stimati colegi nu-l luati tare pe om,a spus si el ca nu are habar de discusi.Ii ajung caraseii.

_________________
"Aproape toti oamenii pot face fata adversitatilor, dar daca vrei sa testezi caracterul cuiva, da-i puterea." -A. Lincoln


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Discusi primiti cadou
PostPosted: Wed Dec 28, 2011 2:46 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
viewtopic.php?f=40&t=3564&start=0

Pana ii gasesti stapan scoate pietrele si scoicile si sa faci schimburi mari cu apa curata la aceeasi parametri. Par sa fie si infuzori in apa si e si discusul asta in pericol daca nu schimbi apa.

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Discusi primiti cadou
PostPosted: Wed Dec 28, 2011 11:13 am 
Offline

Joined: Mon Dec 26, 2011 10:01 pm
Posts: 6
Location: Bucuresti
Multumesc mult pentru sfaturi nu mai am discusul a plecat de unde a venit.
nu eram pregatit pentru asa ceva, multumesc pentru intelegere si inainte de a mai face pasul asta am sa discut mai multe cu voi pentru sfaturi.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group