It is currently Sat May 18, 2024 2:11 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: ecuatie cu o necunoscuta
PostPosted: Mon Jul 18, 2011 6:55 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
mariusvlad wrote:
Trebuie transformat intr-o placere altfel devine repede un calvar pe care nu il mai poti stapani si care te va izola de lumea exterioara.
Spui ca nu cunosti nici un discusar vechi care sa se fi lasat dupa ce i-a murit un discus. Discusarii vechi care au ramas in hobby fac parte din cei 10% (ca mai multi nu cred ca sunt) care dupa ce au achizitionat discusi au avut pasiune si rabdare.
He he...vrei sa iti spun eu cati acvaristi s-au lasat de discusi in primi 2 ani dupa ce au dat piept cu hobbyul? Restul de 90%.
E nevoie si de suflet in discusareala dar mai mult decat orice este nevoie de stiinta si de ratiune.
.

De acord cu tine .
Cam asta am vrut si eu sa spun dar cu alte cuvinte si poate nu m-am facut inteles prea bine .


cryvest wrote:
"
gata m-am saturat le suflu atat in fund . de azi care rezista , rezista care nu la revedere. alti bani alta distractie :)

multumesc mult pentru raspunsuri .


Daca vei face asa vei avea doar de cistigat, dar sa nu ii lasi pe cei bolnavi in bazin cu cei sanatosi ca este posibil sa nu mai ramii cu nici unu sau sa ramii cu prea putini. Cind vezi ca unu se imbolnaveste il scoti imediat dintre cei sanatosi si de preferat nu il mai bagi niciodata intre ei chiar daca il vei trata .Ca sa ramii numai cu discusi frumosi si rezistenti trebuiesc pastrati doar cei mai frumosi dintre cei care nu s-au imbolnavit niciodata .Cei care se inbolnavesc chiar si numai o singura data nu se merita sa ii pastrezi decit daca chiar sunt deosebiti si vrei sa obtii ceva din ei.

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ecuatie cu o necunoscuta
PostPosted: Mon Jul 18, 2011 7:00 pm 
Offline

Joined: Tue Feb 23, 2010 10:24 am
Posts: 191
Location: Bucuresti, Pantelimon
e surpriza.
am ajuns acasa am scos tubi de la frigider dupa ce i-am tinut 2 zile cu schimb de apa de 2 ori pe zi, si le-am dat la mofturosi. raspunsul?
mananca toti dar absolut toti si chiar cu pofta.
acum ce sa fac sa le dau incontinuare tubi cateva zile sau mai mult timp sau sa ma opresc si sa le dau iarasi mixtura, bloodworms, artemia etc.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ecuatie cu o necunoscuta
PostPosted: Mon Jul 18, 2011 7:12 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
Daca le-ai dat deja, continua pina termini viermii pe care ii ai acum sau pina cind ii ingrasi bine de tot deoarece cu tubi recuperezi cel mai usor un discus convalescent...numai sa nu contina cine stie ce chimicale sau agenti patogeni...Va trebui sa fii constient ca iti va fi greu sa ii treci apoi de la tubifex la alta mincare indiferent care ar fi aceasta .Era de asteptat sa manince tubi , de multe ori tubii pot fi ultima salvare pentru un discus bolnav dar uneori pot reprezenta moartea pentru discusii sanatosi ... depinde de noroc .In general in ce priveste viermii tubifex ulciorul merge de foooarte multe ori la apa dar totusi la un moment dat se sparge ;) .

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ecuatie cu o necunoscuta
PostPosted: Tue Jul 19, 2011 7:06 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 22, 2011 2:57 pm
Posts: 1020
Location: Craiova
Daca manaca sunt ok.
Hrana diversificata si totul o sa fie bine.
Bafta!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group