It is currently Thu Mar 28, 2024 11:18 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Thu Nov 28, 2013 6:37 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 27, 2011 5:07 pm
Posts: 1094
Location: Zalau
Perfect adevarat, dar dupa cum "zisei asara"...e greu sa alegi cui sa-i dai dreptate tu insuti. ;)
Tocmai pentru ca fiecare in parte are dreptatea lui, pe care o priveste dintr-un anumit unghi.
Eu unul va dau dreptate tuturor si admit ca ati punctat perfect ideea/ideile, depinde insa de fiecare in parte, de unde priveste problema: cap sau coada?

_________________
"Aproape toti oamenii pot face fata adversitatilor, dar daca vrei sa testezi caracterul cuiva, da-i puterea." -A. Lincoln


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Fri Nov 29, 2013 12:52 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2615
Location: 25826-St. Peter-Ording
Romeo wrote:
Faptul, ca te intreaba cineva cine esti, de unde vii sau incotro o tii, atata timp cat ii tranzitezi casa, nu mi se pare aberant..
Nici mie, dar ce nu-i bine la conceptia asta este ca se confunda prea des forumul cu domiciliul propriu. Chiar si o singura data este deja prea mult, pentru ca aceasta confuzie duce automat la impresia ca cel care o face ar avea niscai drepturi mai ceva decat un nou venit, iar asta nu-i adevarat. Forumul este un spatiu public, la care are acces gratuit orice strain, fara sa fie obligat sa ceara aprobarea cuiva, altul decat adminul, carui admin ii apartine forumul de drept, in cazul DCR.
Romeo wrote:
Pe de alta parte, acea persoana nou venita, cum se si gandeste ca are sanse sa vanda dupa o singura postare direct la vanzari?
Fa-ti un cont nou, (asta n-o recomand in mod serios!)si pune la vanzare, la un pret decent, fara sa amintesti nici un cavintel despre tine, cativa pui bine crescuti, in varsta de 6 luni, ai caror parinti salbatici RSG se vad a fi deosebit de valorosi si vei primi imediat raspunsul la intebarea ta.
Ciprian Marcu wrote:
Ce doriti in "sufrageria" forumului DCR?
Sa redevina ce este oricare forum: un spatiu in care sa poata intra oricine fara sa fie obligat dea socoteala unor straini care nu au alte drepturi decat el, si nu o sufragerie care sa conditioneze din capul locului accesul celor a caror prezenta constituie fundamentul acestei constructii.
Vreau sa mai mentionez ceva, pentru cativa dintre noi greu de observat, dar foarte important: dreptatea nu se da, ci se are sau nu, iar asta nu depinde de pareri subiective/arbitrare, ci de legile scrise si nescrise care reglementeaza o convietuire pasnica in societate. In loc de "ii dau dreptate", ar fi mai corect sa se exprime acordul sau dezacordul cu parerea/persoana la care se face referire.
Romeo wrote:
Who do you think you are,...
ca sa imparti dreptatea, tu insuti? ;)

PS
Problema s-ar pune cu totul altfel daca am tine cont de faptul ca spatiul in care conversam este un forum si un club!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Tue May 22, 2018 11:48 pm 
Offline

Joined: Thu May 17, 2018 12:56 am
Posts: 5
Location: Iasi
Buna tuturor ! Ma numesc Andreea si sunt indragostita de pestii discus/symphysodon. Nu sunt aici pentru afaceri cu fiinte vii ci doar din iubire pentru discusi. Ma bucur sa cunosc alti iubitori de discusi si tips despre aceasta specie minunata. Numai bine !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Wed May 23, 2018 10:35 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3759
Location: Sibiu
Bine ai venit Andreea!
Citește cat de mult poti de pe acest forum caci este o adevărată enciclopedie.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Wed May 23, 2018 1:00 pm 
Offline

Joined: Thu May 17, 2018 12:56 am
Posts: 5
Location: Iasi
Asa voi face, multumesc! O zi frumoasa va doresc!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Fri May 25, 2018 9:09 am 
Offline

Joined: Fri Aug 06, 2010 4:29 pm
Posts: 141
Location: Scornicesti - Olt
Bine ai venit!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Sun Jun 03, 2018 10:54 pm 
Offline

Joined: Sun Jun 03, 2018 10:17 pm
Posts: 4
Location: Uriu , B-N
Va salut
Cristian
Vreau sa ma reapuc de aceasta magie care e acvaristica , dupa 20 de ani , si as dori sa am in acvarii si discus
P.S. primul post e sigur intr-o locatie gresita , rog un admin sa il stearga
Ape limpezi si.multa sanatate , ata noua cat si locatarilor din acvarii


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Wed Jun 06, 2018 1:39 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Apr 26, 2012 3:58 pm
Posts: 604
Location: Pitesti
Bun venit Andreea si Cristi!

_________________
Am un deosebit respect pentru berea blonda si rece!:D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Fri Nov 05, 2021 1:09 pm 
Offline

Joined: Fri Nov 05, 2021 11:57 am
Posts: 1
Location: Sibiu
Buna ziua !
Ma numesc Adrian, sunt din Sibiu.
De ieri sunt (mandru) posesor a 2 discusi :D
Am facut ceva acvaristica in copilarie, apoi o lunga pauza. De vreo 10 ani am un acvariu Juwel Rio 180, neplantat, pietris quartos, un filtru extern Oase (cu vreo 3 L de material), temperatura apa cca 28 grade.
Ca si pesti, am 10 buc.rainbow (curcubeu : incisus, lacustris si boesemani). Plus cei 2 discus (fiecare are cam cca 14 cm, deci nu mai sunt pui)...
O sa fac schimburi saptamanale direct din retea, cam 60-70 % + 5 ml seachem prime dupa fiecare schimb. Ca hrana tetra discus + hikari vibra bites...incerc astazi sa cumpar niste artemia congelata. N-am experienta mare, incerc sa invat pe parcurs.
Nu-s vanzator, nu am vandut si (probabil :lol: ) nu voi vinde vreun peste...
Inca nu am poze, va trebui sa fac peste cateva zile si-apoi le voi atasa aici.
Cam asta este scurta mea prezentare, ma bucur ca am gasit aici grupul acesta de pasionati.
PS : nu in ultimul rand, multumesc colegului/userului Marius (din Sibiu) pentru sfaturi (si rabdarea acordata)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre prezentarea noilor veniti
PostPosted: Wed Nov 10, 2021 12:23 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3759
Location: Sibiu
Bine ai venit!
Ai nimerit unde trebuie caci aici e multă informație concentrată.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group