It is currently Sat May 18, 2024 8:45 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 6:55 pm 
Offline

Joined: Thu Mar 18, 2010 11:23 pm
Posts: 85
Location: Galati
pantera_boniaschy wrote:
M4rio mi-am cerut scuze nu inteleg ce tot incerci sa faci!sunt unii carora le place cearta!fiecare mai greseste!care dintre vio nu a gresit niciodata sau care e perfect?unu macar sa fie!inca va bucurati multi ca incepe o cearta!


eu doar incercam sa schimb tonul acestei discutii urate intr-unul putin mai destins. Am incercat o gluma, daca nu ai observat.

Pe partea cealalta, ce as avea eu de impartit cu tine? Ca tata de familie pot doar sa sper ca ai mei copii sa nu aiba niciodata de-a face cu personaje de genul asta.
Abia atunci as avea putin de treaba.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 7:00 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 23, 2010 12:46 am
Posts: 273
Location: Bucuresti
Nu! bine ar fi sa iti asumi ce ai facut! topicul asta ar trebui sa ramana! ai creat un precedent de limbaj si intr-un final, poate ai realizat ce ai facut prin interventia colegilor de forum.

Acum, ramane la aprecierea moderatorului daca vei fi santionat si ce se va intampla cu topicul. Te porti ca un baietel (repet! nu o lua ca pe o jignire), ai facut o prostie si acum propui sa ascundem repede sub pres ca poate ne prinde cineva.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 7:22 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 4:45 pm
Posts: 81
Location: Focsani
Ceea ce face omul in privat (si nu are leagatura in nici un fel cu acest forum,a fost pe mess din cate inteleg) este strict problema lui,va luati de el complet aiurea,nu aveti dreptul sa il judecati pe el sau educatia lui atat timp cat nu sunteti implicati.El nu a postat nimic jignitor pe forum,interlocutorul lui a fost cel care a postat aici limbajul acela trivial.Nu mai bine dadea fuga la mamica sa o traga de fusta si sa ii spuna ce s-a intamplat?!In concluzie haideti sa il expludem de pe acest forum ptr ca a tras un vant la cinema sau a ragait la restaurant......penibil!

In plus sunt 2 pagini de cand isi tot cere scuze tuturor desi nu a gresit fata de VOI cu absolut nimic si voi nu stiti decat sa strigati rusine.....eu zic sa va mai uitati si prin propria ograda.....e doar un sfat nu o critica.....si nici nu va judec.Lasati doar omul in pace!

P.S. In mod normal un P.M. nu se posteaza public decat cu acceptul ambelor parti,dar asta este o chestie ce tine de educatie si de caracter!
P.S.2 Vorbiti de ceea ce a determinat o reactie ca a lui,dar de ce nu intrebati ce anume a determinat o reactie de genul celei cu "rebuturi".Voi cum v-ati fi simtit sa vi se spuna asa?Si chestia cu "rebuturi" a fost publica nu P.M. ca al lui.

_________________
Da-i timpului timp......timpul le rezolva pe toate!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 7:28 pm 
Offline

Joined: Sun Jun 26, 2011 7:10 pm
Posts: 238
Location: oradea
asta ziceam si eu ca pe privat si chiar si asa miam cerut iertare!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 7:36 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 4:45 pm
Posts: 81
Location: Focsani
@pantera,eu pe tine te sfatuiesc sa nu mai postezi nimic,ai spus ceea ce ai avut de spus si chiar daca ai scris pe privat acele lucruri,totusi acea fapta spune destul de multe despre tine.Nu te judec dar fiecare isi face o parere a lui si de data asta nu te avantajeaza deloc.

_________________
Da-i timpului timp......timpul le rezolva pe toate!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 7:49 pm 
Offline

Joined: Wed Oct 19, 2011 9:17 am
Posts: 5
Location: Tecuci
Lod wrote:
Ceea ce face omul in privat (si nu are leagatura in nici un fel cu acest forum,a fost pe mess din cate inteleg) este strict problema lui,va luati de el complet aiurea,nu aveti dreptul sa il judecati pe el sau educatia lui atat timp cat nu sunteti implicati.El nu a postat nimic jignitor pe forum,interlocutorul lui a fost cel care a postat aici limbajul acela trivial.Nu mai bine dadea fuga la mamica sa o traga de fusta si sa ii spuna ce s-a intamplat?!In concluzie haideti sa il expludem de pe acest forum ptr ca a tras un vant la cinema sau a ragait la restaurant......penibil!

In plus sunt 2 pagini de cand isi tot cere scuze tuturor desi nu a gresit fata de VOI cu absolut nimic si voi nu stiti decat sa strigati rusine.....eu zic sa va mai uitati si prin propria ograda.....e doar un sfat nu o critica.....si nici nu va judec.Lasati doar omul in pace!

P.S. In mod normal un P.M. nu se posteaza public decat cu acceptul ambelor parti,dar asta este o chestie ce tine de educatie si de caracter!
P.S.2 Vorbiti de ceea ce a determinat o reactie ca a lui,dar de ce nu intrebati ce anume a determinat o reactie de genul celei cu "rebuturi".Voi cum v-ati fi simtit sa vi se spuna asa?Si chestia cu "rebuturi" a fost publica nu P.M. ca al lui.
Cata dreptate aveti, eu propun sa facem cumva sa citeasca toata lumea ,si chiar sa urmeze , modul de rezolvare a divergentilor , folosit de useru @pantera-boniaschi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 7:53 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Daca vrei sa afli caracterul unui om, sicaneaza-l. Cu cat cedeaza mai repede cu atat este mai slab. De obicei cei mai puternici iti vor zambi chiar si dupa cele mai crunte injurii care i se aduc deoarece acestia gasesc intotdeauna un mod pasnic de a-ti raspunde. Aceasta procedura functioneaza ca si criteriu de selectie sau avansare in grad in anumite cercuri dar este universal valabila si pe ''planeta'' noastra.
Cu limbajul suburban nu voi putea fi de acord nici daca se foloseste in padure chiar daca de fata sunt doar veveritele si fara nici o alta persoana pe raza unui hectar.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 7:56 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 4:45 pm
Posts: 81
Location: Focsani
@florentyna86.......nu e nevoie,a avut grija doruta_lavinia sa citeasca toata lumea!

_________________
Da-i timpului timp......timpul le rezolva pe toate!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 8:00 pm 
Offline

Joined: Thu Mar 18, 2010 11:23 pm
Posts: 85
Location: Galati
florentyna86 wrote:
Cata dreptate aveti, eu propun sa facem cumva sa citeasca toata lumea ,si chiar sa urmeze , modul de rezolvare a divergentilor , folosit de useru @pantera-boniaschi.



Ba chiar ii recomand sa scrie o antologie de panseuri din alea nevinovate ca un "vant la cinema" sa mai invatam si noi astia batranii cum se comunica in societate.

@Lod, daca intentionezi sa-l pui in legitima aparare pe motiv ca ar fi fost cumva agresat, mai facem o slujba si pe tema asta. Oricum, opinia fiecaruia este de respectat, in conditiile in care si-o exprima civilizat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Acvariu tentativa biotop
PostPosted: Mon Feb 13, 2012 8:06 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 4:45 pm
Posts: 81
Location: Focsani
Departe de mine gandul sa pun pe cineva in legitima aparare sau altceva,NU este scuzabil comportamentul lui dar nu ne priveste pe noi ce face el in privat si nici nu avem dreptul sa discutam problemele lui personale,nu suntem rude cu el,majoritatea printre care si eu nu il cunosc absolut deloc si de judecat il putem judeca doar prin comportamentul pe care il are fata de fiecare in parte.Nu vreau sa se inteleaga gresit,eu nu i-am luat partea,nu discut faptele lui pentru ca nu ma privesc in nici un fel in schimb doruta_lavinia a provocat tot tambalaul acesta si sunt convins ca nu din neglijenta.Asta imi spune foarte multe despre doruta_lavinia.

Mai sus mariusvlad spunea ceva foarte adevarat si as veni cu o completare:oamenii puternici despre care vorbeste acolo nu ar fi venit niciodata sa posteze un mesaj de pe mess ci si-ar fi rezolvat singur problema intr-un fel sau altfel.

_________________
Da-i timpului timp......timpul le rezolva pe toate!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group