It is currently Fri Mar 29, 2024 7:54 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Un nou reset
PostPosted: Sat Jan 12, 2013 3:56 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Nov 26, 2010 12:28 am
Posts: 172
Location: Pucioasa, DB
Nu stiu daca are rost sa mai mentionez ca am avut in acvariu substrat manado fertilizat cu aquabasis
, o buturuga redmoor si cateva resturi de mopan pe care erau pusi cativa anubias. Am scos totul din acvariu si nu au mai ramas cativa discusi (2 la 9cm si 6 cu dimensiuni de 6-7cm).
Ca dimensiuni, acvariul are 100x40x45. Lumina nu mai are rost sa mentionez ce putere are dar din cele 4 neoane, de o perioada buna de timp merg doar cu 2 dintre ele. De-a lungul timpului, am avut mai toate culorile de substrat, in afara de cel de culoare alb.
Cert e ca in momentul de fata nu intentionez sa ramana steril, asa ca as vrea cateva recomandari din partea vostra in ceea ce priveste culoarea substratului, fiindca in afara de acesta, o sa pun buturugi (doar mopan) insotit de anubiasul de rigoare.
Asa ca, consider aceste date ca fiind inceputul unui nou jurnal. Cand se va mai lipezii apa, voi pune pe forum si cateva fotografii. Pana atunci, dati navala cu critici, recomandari, sugestii si orice alte informatii doar de natura acvaristica.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group