It is currently Fri May 03, 2024 5:42 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 241 posts ]  Go to page Previous  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
Author Message
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 2:30 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 10:02 am
Posts: 1173
Location: Bucuresti
Ca sa fac o gluma, la noi, gogosile miros frumos :).

_________________
Image
http://aquascaping.acvaristic.ro


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 2:44 pm 
Offline

Joined: Thu Mar 18, 2010 11:23 pm
Posts: 85
Location: Galati
marian4232 wrote:
Ca sa fac o gluma, la noi, gogosile miros frumos :).


...sau ca sa vorbim serios, e o simpla consecinta a cererii vs. oferta. Dati un search google "diskus zucht" si unul "crescatorie discus". Raspunsul va veni de la sine... Oferta generoasa duce la scaderea preturilor, printre altele, si la cresterea, in general, a nivelului calitativ.

La noi, cumparam ce gasim, la preturile cerute de vanzator. Din pacate, cel din urma n-are nicio legatura cu nivelul calitativ al pestilor.

OT: Mie imi plac toti. Si "asiatici" si "germani". Un discus sanatos, e un discus frumos. Deja se "emana" prea multe orgolii, iar pestii nu au nicio vina.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 3:12 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Jul 19, 2010 9:41 pm
Posts: 141
Location: Constanta
M4rio wrote:
OT: Mie imi plac toti. Si "asiatici" si "germani". Un discus sanatos, e un discus frumos. Deja se "emana" prea multe orgolii, iar pestii nu au nicio vina.


Edit: :appl: Fooarte bine spus... Numai ca, initial era vorba de asiatici vs. salbatici, dar s-a deviat... Or avea ei ceva de impartit...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 3:26 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Cred că atunci când ai scris mutanţi, în sinea ta te gândeai la asiatici (deoarece aşa sună titlul topic-ului Mutaţii asiatice.....)!
Nu ai făcut prin acest topic decât să ridici mingea la fileu. Rezultatul este cel scontat, dau în minge atît cei pro şi contra ASIA cât şi cei pro şi contra EUROPA.
Nu cred că o asemenea dispută este benefică vreunei tabere.

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 3:43 pm 
Offline

Joined: Sat Feb 20, 2010 11:38 pm
Posts: 94
Location: Bucuresti-Militari
marianeee :hysterical: :hysterical: :hysterical: hai ca iar v-a impachetat George ! ... cu tot cu ambalaj !

. . . jenant :goodjob:
. . . ce naiba ma , ocoliti si tu si Marius raspunsurile ? nu a venit Ioan de la munca ? fiti ma originali ! hai ma ca se poate !

app ai fost in Germania sa-ti iei pestani de 20 E bucata ? penibil zau ! si sa fac si eu inca o gluma :
cind hranesti pestii le pui meldia asta

_________________
Catalin : 0724 26 4444


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 3:56 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 10:02 am
Posts: 1173
Location: Bucuresti
Sa inteleg ca nu ne mai ignori?

De ce ar fi penibil sa dai 20 euro pe un discus care la noi valoreaza 100-200? Sau poate chiar 500 ca am vazut si astfel de cazuri.
Aaaa, scuze. Am uitat ca la voi sunt la moda discusii scumpi si gogosi frumos mirositoare pentru clienti.

_________________
Image
http://aquascaping.acvaristic.ro


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 3:59 pm 
Offline

Joined: Sat Feb 20, 2010 11:38 pm
Posts: 94
Location: Bucuresti-Militari
... confunzi ,, personajul '' ! de nervi sau de la melodie ?

_________________
Catalin : 0724 26 4444


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 4:08 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 25, 2010 1:17 pm
Posts: 329
Location: Bucharest
V-as invita sa fredonati cantecelul de mai sus in Germania, cu prima ocazie....Sau, si mai bine...in Israel...
Va fi cu siguranta foarte bine primit...:)))

_________________
Acvariul meu http://www.youtube.com/watch?v=UEzUItVzMFk


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 4:08 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Jul 19, 2010 9:41 pm
Posts: 141
Location: Constanta
reisz-medre wrote:
Cred că atunci când ai scris mutanţi, în sinea ta te gândeai la asiatici (deoarece aşa sună titlul topic-ului Mutaţii asiatice.....)!
Nu ai făcut prin acest topic decât să ridici mingea la fileu. Rezultatul este cel scontat, dau în minge atît cei pro şi contra ASIA cât şi cei pro şi contra EUROPA.
Nu cred că o asemenea dispută este benefică vreunei tabere.

Corect, am editat postul. Este vreo diferenta de aspect intre un discus produs in EU si altul din Asia(aceeasi varietate)? Vad ca aici se ocoleste cu succes subiectul. Ba ca aia au goange, ba ca ailalti. Eu cand am luat-o prin lalele cu explicatiile economice, am fost atacat virulent, chiar furios de unii user-ii care acum nu mai zic nimic.
Pe cati credeti ca intereseaza de unde este un RedMarlboro atunci cand il cumpara? Daca este sanatos, arata bine si mai are si un pret bun, ce conteaza ca a fost produs sau importat din/in Romania, Germania sau Asia?
Interesant ar fi fost sa se faca o paralela, sustinuta de imagini, intre mutatiile asiatice si alte mutatii, germane daca vreti voi. Atunci asiaticii ar fi putut fi combatuti cu argumente.
Eu cand am afirmat ca nu-mi plac discusii salbatici, am si fundamentat - ca-s "maro".
Puteti enumera punctual de ce nu va plac discusii asiatici, sau cei europeni, sau cei salbatici? Ca sa mai renteze sa urmarim postul acesta care a devenit oricum altceva.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mutatii asiatice ...
PostPosted: Thu Nov 18, 2010 4:15 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 10:02 am
Posts: 1173
Location: Bucuresti
Nu confund personajul.

Quote:
Wow !! deoarece nu te inteleg ce urmaresti o sa fac un efort minim sa te ignor .


Melodia nu o pot asculta momentan (dovada ca citesti pe sarite).Ai intervenit cu offtopic la offtopic. Iti voi raspunde cand ai intrebari pe tema discutiei noastre si nu cand te comporti ca un copil.

_________________
Image
http://aquascaping.acvaristic.ro


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 241 posts ]  Go to page Previous  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group