It is currently Fri Mar 29, 2024 8:07 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Author Message
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Wed Oct 09, 2013 10:36 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Dupa cum am promis am revenit cu stiri noi.
De ziua mea am petrecut un sfirsit de saptamina lung in Milan, Italia, familia mea impreuna cu familia lui Heiko Bleher.
Am facut multe poze dar am pus doar citeva pe pagina mea de FB, deocamdata, doar cautati-mi numele daca nu aveti rabdare pina le pun aici, iar cind o sa am timp o sa le pun si pe Photobucket ca sa le pot pune si aici.
VREAU SA VA ROG UN LUCRU MIC: daca imi cereti prietenia pe FB va rog sa puneti in mesaj de unde va stiu caci altfel nu va accept.

Alta veste este ca am aranjat urmatoarele 2 excursii pe Amazon pt la anul cu Heiko :D :D :D .
Pe 1 Septembrie plecam pe Rio Atabapo iar de acolo pe Rio Xingu asa ca o sa fiu plecat vreo 3-4 saptamani da data asta, sa speram ca nu o sa intervina ceva pina atunci...

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Wed Oct 09, 2013 11:16 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Jan 18, 2012 12:59 pm
Posts: 709
Location: (Piatra-Neamt) Helsinki - Finland
Zii si de tort :P a fost bun?

Noutati de prin "Fish House"???

_________________
Situatia in care te afli este consecinta faptelor si actiunilor tale!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Thu Oct 10, 2013 12:00 am 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Pai tortul a fost o surpriza din partea lui Heiko si a lui Natasha. Heiko a stiut ca-mi place mult Tiramishu asa ca Natasha mi-a facut un tort de ziua mea.
Cit priveste acvariile stiu ca am promis sa pun poze noi dar pina acum am fost foarte ocupat dar sper sa pun un update(?) mare cit de curind.

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Thu Oct 10, 2013 7:58 am 
Offline

Joined: Sun Apr 04, 2010 3:58 pm
Posts: 363
Location: Iasi
Asteptam :fluier:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Thu Oct 10, 2013 5:33 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Oct 16, 2010 4:09 pm
Posts: 61
Location: Iasi
Poate ne arati si noul acvariu de gradina...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Fri Oct 11, 2013 5:06 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
La multi ani! :)
Eu nu am cont pe facebook, asa ca o sa (abia!)astept link-ul pentru Photobucket :)

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Fri Oct 18, 2013 4:08 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Deocamdata doar citeva poze din mini-vacanta petrecuta acasa la Heiko in Italia. Acestea sint doar cele relevante pt acvaristica restul le gasiti fie pe FB sau pe contul meu de Photobucket (user arabu1973): acasa la Heiko

Image

Image

Image

Image

Aici Heiko imi arata cartea lui de oaspeti, toti cei care ai viziteaza casa sint rugati sa scrie ceva in ea. Am fost foarte onorat sa fiu rugat sa scriu si eu in ea mai ales cind am vazut ca toti cei care au scris in ea pina acum sint oameni importanti in acvaristica, doar eu ce sint un biet hobby-st
Image

Image

Image

Image

Iar asta este pentru sotia mea care ma lasa sa fac toate nebuniile legate de acvaristica
Image

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Fri Oct 18, 2013 6:14 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Oct 16, 2010 4:09 pm
Posts: 61
Location: Iasi
Uimitor ! Cand eram tanar acvarist ma gandeam la Heiko ca la un dumnezeu al acvaristicii, iubeam Amazonul si-mi faceam "planuri" pentru atunci cand il voi "cuceri". :roll:
Iar acum va vad in casa mea,adevarat ca pe ecranul laptopului, ca si cum ne-am cunoaste de ani de zile. Multumesc Adrian Dragos.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Fri Oct 18, 2013 6:21 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Cu placere, dar nu trebuie sa-mi multumesti, eu pun toate aceste topic-uri cu mine si Heiko doar ca sa arat ca si noi romanii putem sa ajungem in cercurile mai inalte ale acvaristicii. Eu doar am avut un pic mai mult de noroc decit altii si l-am intilnit pe Heiko si am devenit buni prieteni, atat.

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Fri Oct 18, 2013 6:45 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Oct 16, 2010 4:09 pm
Posts: 61
Location: Iasi
arabu1973 wrote:
Eu doar am avut un pic mai mult de noroc decit altii si l-am intilnit pe Heiko si am devenit buni prieteni, atat.


Sa-ti spun o poveste: am avut un amic ,sofer profesionist, care a parcurs 1 milion de km cu autocarul prin Europa, intr-un timp relativ scurt si ne povestea ca nu a avut niciun eveniment rutier in acest timp; un tert i-a spus ca a avut noroc si nu neaparat a fost maiestria si priceperea lui ca sofer. Hatru, acesta i-a replicat: o fi noroc, nu zic nu, dar e norocul meu ! ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group