It is currently Sat May 18, 2024 1:05 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Next
Author Message
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Mon Jul 04, 2011 10:21 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Gata, a inceput seria de poze din interior!... subiectul devine din ce in ce mai interesant 8-)

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Mon Jul 04, 2011 4:47 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Văd că ai deja un acvariu ;)
Într-adevăr devine din ce în ce mai interesant.

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Mon Jul 04, 2011 7:44 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
Ce repede se poate face un lucru cind nu te scarpeni la urechea dreapta cu mina stinga...
La noi era posibil sa dureze un an pina ridicai o asemenea constructie, daca ''te minca'' sa faci totul cu autorizatii .Probabil in timpul in care tu ai sa muti acvariile si pestii in noua casa la noi in romania abia ai fi obtinut autorizatia de constructie .

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Mon Jul 04, 2011 8:25 pm 
Offline

Joined: Fri May 14, 2010 8:48 pm
Posts: 59
Location: Ploiesti
Autorizatiile ca autorizatiile, dar sa ma scuzati, conteaza si mana de lucru.


Nu vorbesc din auzite. Din pacate am avut sansa sa lucrez putin si afara si sa vad cum se lucreaza, de foarte aproape, imi simtea respiratia in ceafa meseriasul de la finisaje. In romanica am firma de constructii, in familie, dar am avut lucrari si mari si mici, de la un glaf sau o lustra montata pana la poduri sau statii de decantare deversari accidentale produse petroliere.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Mon Jul 04, 2011 9:40 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Acvariile care erau in anexa mica, ce a ramas din ea, au fost mutate si instalate temporar in anexa noua, anexa mica a fost demolata si asa arata azi anexa noua
Image
ADX wrote:
Gata, a inceput seria de poze din interior!... subiectul devine din ce in ce mai interesant 8-)

Mai este de munca in interior pina sa pun rafturi si acvarii, vreau sa vopsesc pe jos cu vopsea special pt ciment
reisz-medre wrote:
Văd că ai deja un acvariu ;)

Acuma am mai multe, o sa fac maine o poza cu aranjamentul provizoriu.
dragos wrote:
Ce repede se poate face un lucru cind nu te scarpeni la urechea dreapta cu mina stinga...
La noi era posibil sa dureze un an pina ridicai o asemenea constructie, daca ''te minca'' sa faci totul cu autorizatii .Probabil in timpul in care tu ai sa muti acvariile si pestii in noua casa la noi in romania abia ai fi obtinut autorizatia de constructie .

Daca planuiesti bine totul inainte de a incepe constructia si ai spui celui ce-ti construieste exact ce vrei si cind nu-ti ia mult timp pina termini. Pt ce am construit eu nu ai nevoie de autorizatie.

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Sat Jul 23, 2011 7:49 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 5:24 am
Posts: 150
Location: Dr. Tr. Severin
Nouatati ceva :?: :?: :?:

_________________
Bun venit in Romania!!! Dati-va ceasul cu 50 de ani inapoi!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Sat Jul 23, 2011 8:41 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
Cred ca ne demoleaza si pe noi cu noutatile, acusi, :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Sun Jul 24, 2011 2:11 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Imi cer scuze ca nu am postat de ceva vreme aici dar sint foarte ocupat cu alte lucruri, pt ca vremea este foarte buna pot sa muncesc in gradina pina incep ploile asa ca am facut piscina(iazul?) pe care am avut-o pt crapi japonezi mai mare, lungime 4m x latime 2m x adincime 1.5m, a trebuit ca curat gazonul etc. Doar citeva lucruri am reusit sa fac inauntu, m-am gindit sa vopsesc sub rafturi cu vopsea speciala pt ciment asa ca am asamblat intr-un colt un raft pe care l-am avut anterior construit pt corydoras(?).
Image
Image
Image
Image
Alaltaieri am pus corydoras-i din acvariul care se vede in poza a doua stinga in acvariile noi si azi am cel putin 100 de icre de la CW010 "Gold Laser Cory".
Un alt lucru pe care l-am facut este baza/suportul pt un acvariu de 183cm lungime x 100cm latime x 70cm inaltime care o sa fie facut din plywood(rom?)
Image

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Sun Jul 24, 2011 2:18 pm 
Offline

Joined: Sun Jun 26, 2011 7:10 pm
Posts: 238
Location: oradea
foarte frumos!!ce n-as da sa fiu in locul tau!sper ca intr-o zi sa pot si eu sa imi fac ceva asemanator sau macar o camera plina cu acvarii!foarte foarte frumos!ma bucur ca macar unii isi pot realiza visele!sanatate si mult noroc!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Fish House/Pad
PostPosted: Sun Jul 24, 2011 2:31 pm 
Offline

Joined: Tue Jul 13, 2010 4:54 pm
Posts: 223
Location: Dublin, Ireland
Mersi. Am uitat sa mentionez ca peste cel mult 1 luna o sa instalez 5 rafturi industriale (140cm lungime x 60cm adincime x 250cm inaltime) cu 6 acvarii pe fiecare cu dimensiunile 60x40x40 pe care o sa le primesc de la un petshop care inmulteau caluti de mare in ele

_________________
Discus - Amazonian UFO


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group