It is currently Sun May 19, 2024 1:42 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Tue Aug 27, 2013 2:16 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Aug 21, 2013 7:10 pm
Posts: 82
Location: Ploiesti
Fecalele sunt ca firul de ata, alb - transparent. Cred ca sunt "flagelate".


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Tue Aug 27, 2013 9:19 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Aug 21, 2013 7:10 pm
Posts: 82
Location: Ploiesti
Am luat astazi niste mincare congelata de la "NEON" Tropical Diet sa i mai inveselesc putin .A folosit cineva?In rest parca sint ceva mai bine in afara de ce care il stiu deja .Miine le repet tratamentul cu metro.O seara buna.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Tue Sep 03, 2013 8:39 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Aug 21, 2013 7:10 pm
Posts: 82
Location: Ploiesti
Salutare tuturor revin cu problemele mele chiar cu mai multe pot spune au mai picat inca vreo 3-4 sint apatici nu maninca .Am observat ceva la unul azi dimineata ca fecalele aratau ca o diaree un norisor care s a dizolvat forte repede chiar instantaneu oare ce o fi?Trec dintr o boala in alta sau asa se manifesta?Li sau inegrit si ochii parca sint stafi.Ma poate ajuta cineva cu un sfat ,era sa uit ii am la tratament acum cu SPIROHEXOL de duminica 7 zile apoi il repet.O seara buna va doresc si fara probleme.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Tue Sep 03, 2013 8:53 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Fără sa fiu pesimist, insa, cred ca acești discusi din păcate sunt compromisi.
Nu cred ca mai poți scoate ceva din ei!
Greșeala ai făcut-o de la început când i-ai băgat in acvariul respectiv fără sa ai in vedere condițiile cerute pentru creșterea puilor.
Poate si cel care i-a vândut trebuia sa te instruiasca "un pic" in acest sens.
Capul sus si mergi înainte.

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Tue Sep 03, 2013 9:34 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Aug 21, 2013 7:10 pm
Posts: 82
Location: Ploiesti
Acum am venit de la acvariu si am scos unul mort cel care nu a mincat nimic decind l am adus arita ca lama de barbierit atit era de slab .Le am mai pu suplimenter la tratamentul pe care era deja inca doua pastile de Sirohexol poate poate .Prietenului meu nu i a murit nici unul care ia luat de la aceiasi persoana pe toti dar ii tine in steril . Poate este o problema la mine in acvariu cu toate ca teste fac mereu si sint chiar bune .Nu ma las pana nu depistez problema .Din nou o seara buna si ape limpezi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Tue Sep 03, 2013 10:49 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Dacă prietenul tau ii tine in steril si nu are nicio problema, ghici care e problema la tine?
Nu te incapatâna ca te amagesti singur.

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Tue Sep 03, 2013 10:54 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Jan 18, 2012 12:59 pm
Posts: 709
Location: (Piatra-Neamt) Helsinki - Finland
bobo35 wrote:
Le am mai pus suplimentar la tratamentul pe care era deja inca doua pastile de Sirohexol poate poate (CE?).
Prietenului meu nu i-a murit nici unul care ia luat de la aceiasi persoana pe toti dar ii tine in steril . Poate este o problema la mine in acvariu cu toate ca teste fac mereu si sint chiar bune .Nu ma las pana nu depistez problema .Din nou o seara buna si ape limpezi.


Nu inteleg daca "tu intelegi"... ce scriem noi aici! Asa ca o iau pe rand:

- Cunosti efectul "supradozei"? Indiferent ca este drog-medicament-mancare sau orice altceva.... efectul este NEGATIV. In cazul tau: daca dozajul este X per Litru la y zile.... si tu adaugi mai multe pastile.... efectiv tu iti otravesti pestii cu mana ta. Ai inteles?
- Ti-au mai spus si alti colegi mai sus.... dar vad ca nu te-ai lamurit nici acum... cu toate ca, chiar tu ai spus diferenta si cauza imbolnavirilor: ti-am si subliniat-o cu rosu: diferenta dintre tine si prietenul tau...,. si diferenta faptului ca ai tai mor si ai lui nu... este faptul caci prietenul tau a procedat corect: creste puii in acvariu steril si astfel ii fereste de multi paraziti.
- Nu stiu ce teste faci tu.... si nu stiu de unde ai impresia ca sunt bune? Teste tu faci LA APA... iar pestii tai..... mor datorita MICROBILOR - BACTERIILOR - VIERMILOR si altor "nebunii" nedetectabile in testele de Ph, Kh, Gh.....

Ar fi bine sa te documentezi mai serios in privinta cresterii puilor si... sa o iei de la inceput cu alti pui, dar in niste conditii "similare" de cele ale prietenului tau.... Succes

_________________
Situatia in care te afli este consecinta faptelor si actiunilor tale!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Wed Sep 04, 2013 12:49 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
Ai poze sau vreun film cu ei, pe care le pot vedea ai eu?
Daca vrei sa mai schimbi ceva in bine, grabeste-te sa-mi raspunzi, urmareste cand iti scriu si nu actiona singur.
Eu o sa urmaresc mai indeaproape topicul zilele astea, sper ca vrei sa le mai dai o sansa.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Wed Sep 04, 2013 12:57 am 
Offline
User avatar

Joined: Wed Jan 18, 2012 12:59 pm
Posts: 709
Location: (Piatra-Neamt) Helsinki - Finland
@Ioan: http://imageshack.us/photo/my-images/22/sdsb.jpg/

_________________
Situatia in care te afli este consecinta faptelor si actiunilor tale!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Probleme cu discusii
PostPosted: Wed Sep 04, 2013 11:56 am 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 7:33 pm
Posts: 1871
Location: Constanta
Vei da mai mult pe tratament decat pe niste pesti noi si s-ar putea si degeaba.In afara de combinatia nefericita dintre discusi mici si plante, eu banuiesc ca este si de la mancare.Ai 2 variante sa incerci sa-i pui pe picioare.Tubii si inima de vita simpla congelata si data prin razatoarea cea mai fina cat timp este congelata.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 36 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group