It is currently Wed May 22, 2024 9:25 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 112 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 1:15 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Feb 19, 2010 1:27 am
Posts: 1199
Location: onesti-bacau
atmosfera din "vito"...eu personal zic ca a fost super...bancuri, glume,povesti, schimb de experienta,pauze de tigara, de masa, de tuica de la reisz medre(astea mai mult pt. mine), bere etc. totul intr-un climat destins si de respect reciproc. personal, nu am fost dezamagit de nimic si de nimeni. poate putin de sofer, ca mi-a confiscat tuica de la reisz medre...pusese ochii pe ea si cand strangeam bagajele a fost pe faza si mi-a zis "aia ramane acolo", pe un ton pe care nu putea fi contrat... asa ca m-am consolat.tin sa multumesc "organizatorilor", mai exact initiatorilor acestui proiect, harry-ab si ionik-ab, fara de care, sincer, nu cred ca as fi ajuns acolo , cel putin nu acum. singur nu m-as fi dus, iar altcineva nu vad de cine m-as fi putut "lipi". tot respectul pt. ei, pt. faptul ca ne-au asteptat in sebes si ne-au cazat si "omenit" o noapte.
:ThankYou: :appl:

_________________
pluteste drept inainte, si daca pamantul pe care-l cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea intr-adins pentru a-ti rasplati indrazneala(regina Izabela catre Cristofor Columb)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 7:37 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
Parca ne unge pe suflet cand citim asa ceva, ce ziceti? Avem acum o comunitate, a noastra, care reuseste destul de bine sa lucreze impreuna, iar cu asa ceva nu se poate mandri oricine.
Unde-s multi, puterea creste!
Daca pastram ce am obtinut si dezvoltam "clubul" mai departe o sa avem avantaje care nu se pot obtine altfel. Sa nu uitam ca o asemene conlucrare nu s-a pomenit nicaeri. Cel putin eu inca n-am auzit de ceva asemanator, nici la nemti si nici in alta parte.
Ar trebuii totusi sa ne aducem aminte de cei care posteaza rar aici, cu toate ca sunt la fel de pasionati, sa facem ce ne sta in putinta ca sa-i apropiem mai mult de noi, pentru ca, poate pe drept cuvant, n-i s-a reprosat deja ca suntem pe cale sa formam un nucleu care se distanteaza de multimea colegilor, si asta nu-i bine deloc.
Amintesc aici cazul lui @goaban, pentru care mi-a parut rau ca ne-a parasit. L-am cunoscut personal si stiu ca a facut-o pentru ca n-a primit ajutorul de care avea nevoie si n-a reusit sa faca fata singur problemelor aparute la pestii sai, cu toate ca era la fel de pasionat ca si mine. A scris pe alte forumuri, aici mai putin, dar eu am stiut de problemele sale cu discusii. Mai sunt si altii care chiar acum poate ca nu se simt integrati in comunitate asa cum ar dori. Scriind randurile astea, ma simt si eu vinovat, ca n-am facut mai mult si o sa incerc sa remediez greseala. Imi aduc aminte si de colegul @olieren, care posteaza rar, dar este unul dintre cei mai buni crescatori, care are pesti deosebit de frumosi, obtinuti datorita pasiunii si abnegatiei cu care se ocupa de ei. Sa ma ierte cei pe care nu i-am amintit, eu am tot respectul pentru fiecare dintre ei.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 8:05 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Cuvintele aceste spuse de un om cu state vechi pe forumuri de afara au greutate mare. Este ca o gura de oxigen (ca sa nu zic ca un schimb masiv de apa) :lol: pentru DCR.
Multumim pentru incurajari Ioane.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 8:23 am 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Bine aţi făcut că aţi plătit ţuica. Valoarea ei este inestimabilă ;)
Oricare dintre colegii discuşari, dacă va avea drum pe la Arad, va fi omenit precum voi.
PS. După cunoştinţele mele orice persoană poate avea asupra ei la ieşirea din ţară o anume cantitate de băutură spirtoasă, însă nu ştiu care este cantitatea permisă. Voi oricum fiind 7 persoane în maşină nu puteaţi depăşi acea cantitate, deci.....aţi fost ţepuiţi :lol: :lol:

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 8:46 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 2:51 am
Posts: 1135
Location: 515800-Sebes
Bautura spirtoasa NEtimbrata? Asta a fost necazul!

_________________
http://www.transylvaniadiscus.com

Why go saltwater when the best of all fish is found in a South American blackwater environment!?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 10:08 am 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 10:02 am
Posts: 1173
Location: Bucuresti
discusmaniac wrote:
atmosfera din "vito"...eu personal zic ca a fost super...bancuri, glume,povesti, schimb de experienta,pauze de tigara, de masa, de tuica de la reisz medre(astea mai mult pt. mine), bere etc. totul intr-un climat destins si de respect reciproc. personal, nu am fost dezamagit de nimic si de nimeni. poate putin de sofer, ca mi-a confiscat tuica de la reisz medre...pusese ochii pe ea si cand strangeam bagajele a fost pe faza si mi-a zis "aia ramane acolo", pe un ton pe care nu putea fi contrat... asa ca m-am consolat.tin sa multumesc "organizatorilor", mai exact initiatorilor acestui proiect, harry-ab si ionik-ab, fara de care, sincer, nu cred ca as fi ajuns acolo , cel putin nu acum. singur nu m-as fi dus, iar altcineva nu vad de cine m-as fi putut "lipi". tot respectul pt. ei, pt. faptul ca ne-au asteptat in sebes si ne-au cazat si "omenit" o noapte.



Eu banuiesc ca tuica aia a fost retinuta din cauza refuzului meu de a plati in plus drumul catre ZooZajac si catre Piwowarski.
Pana la urma daca stai si te gandesti valoarea ei a fost mai mare de 50 euro.
Daca ramaneam eu ultimul si as fi incercat sa iau tuica, cu siguranta nu ar fi indraznit sa zica nimic :twisted: :twisted: :twisted:

Cipriane, esti prea moale :).

_________________
Image
http://aquascaping.acvaristic.ro


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 10:47 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:10 am
Posts: 2084
Location: Pitesti
Tuica trebuia pusa in sticle de apa minerala!Nu stia el unguru ce-i acolo.
De fapt tuica a fost liantul acestui nucleu de expeditionari si trebuie folosita in toate intilnirile dintre membrii DCR.

_________________
Îmi invidiez părinţii! Îmi va fi greu să fac un copil ca al lor!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 11:18 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Feb 19, 2010 1:27 am
Posts: 1199
Location: onesti-bacau
ai dreptate, mariane...lasa sa fiu eu ala mai fraier, ca e plina tara de ..."soferi".

_________________
pluteste drept inainte, si daca pamantul pe care-l cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea intr-adins pentru a-ti rasplati indrazneala(regina Izabela catre Cristofor Columb)
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 1:02 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 2:51 am
Posts: 1135
Location: 515800-Sebes
Cipriane, cu prima ocazie iti reabilitez eu pierderea asta! Am o mica colectie pe acasa, de Garbova, de Baia Mare, Zalau, Bihor....
Cand scot la vanzare primii pui de golden leopard si snow leopard ti-i trimit cu "incalzitorul" de rigoare in pachet. :lol:

_________________
http://www.transylvaniadiscus.com

Why go saltwater when the best of all fish is found in a South American blackwater environment!?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Duisburg 2010 - impresii
PostPosted: Wed Oct 06, 2010 4:02 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 10:02 am
Posts: 1173
Location: Bucuresti
Adevarat ca e plina tara de soferi, care mai de care mai hapsani dupa bani :).

Pana una, alta, s-a meritat drumul.
Atmosfera a fost de nedescris.

Astazi am in plan urcarea pozelor la galerie :).

_________________
Image
http://aquascaping.acvaristic.ro


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 112 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group