It is currently Wed May 15, 2024 7:31 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Author Message
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 3:12 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Mar 13, 2010 1:22 am
Posts: 1037
Location: orastie-hd
Lod wrote:
Sincer eu prefer sa merg cu masina mea si sa mai iau cu mine inca 3 persoane.Ca bani clar iesim mai bine(desi nu banii sunt motivul),sunt si alte avantaje care cred ca nu are rost sa le enumar aici.

fara suparare numai daca cumperi motorina la negru iesi mai bine,in Germania 1,64euro in Austria 1,59-1,69euro litrul plus roviniete, in Ungaria fara forinti nu merita sa bei apa de la cismea ca te ard vecinii nostri, si sunt 2120km doar dus fir intins pe cea mai scurta ruta doar daca ai masina ce consuma 4,..%

_________________
AM CRESCUT SI INMULTIT ALTUMI ORINOCO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 3:35 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 4:45 pm
Posts: 81
Location: Focsani
Eu zic sa mai faci o data calculele. Am facut drumurile astea de zeci de ori si daca vrei sa imi spui ca te costa mai mult de 500 euro (cam atat ar costa 4 oameni partea lor de inchiriere, fara sa luam in calcul cazarea soferilor etc. si asta in situatia in care ar fi plin microbusul, adica 20 oameni) drumul dus/intors,... masina mea consuma maxim 6l/100 km deci 4000 km x 6l/100km = 240l x 1.69 euro/l (hai sa punem pretul maxim) = 405.6 euro motorina + restul de cheltuieli,... suntem in grafic.
In plus eu trebuie sa ajung la Sebes si din Focsani nu este legatura directa, deci freaca garile, schimburi etc. Deranj si oboseala prea mare. Asta e parerea mea si de aceea prefer masina. In plus nu depind de transportator, ma opresc cand vreau si cat vreau si atmosfera poate fi intretinuta si in 4 in masina :) (am spus 4 ptr ca nu are rost sa mergem inghesuiti 5 in masina, spre deosebire de microbus unde 20 de oameni sunt ingramaditi si scaunele incomode) iar daca mergem mai multe masini totul e super.

Repet, e doar o parere, a mea personala si nu trebuie imbratisata. Varianta cu microbusul e cea mai buna, dar din punctul meu de vedere e cea mai buna la drumuri mai scurte, nu atat de lungi.

_________________
Da-i timpului timp......timpul le rezolva pe toate!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 4:20 pm 
Offline

Joined: Mon Feb 22, 2010 3:04 pm
Posts: 93
Location: Sebes-Alba
Ok Lod, am inteles ca vrei sa mergi cu masina personala, bravo tie, vreau sa rectific cate ceva din cele spuse de tine, atmosfera in 4 persoane nu poate fii niciodata ca si cu 20 pers, iar in ceea ce privesc scaunele microbuzului te asigur ca sunt foarte confortabile, probabil nu la fel de confortabile ca si in BMW-ul tau sau MERCEDESUL meu.
Iar daca cineva se va simti inghesuit in microbuz, personal am sa-i cedez locul meu...
Ii rog pe cei interesati de varianta microbuzului sa incercam sa facem o lista cu cine e dispus sa mearga.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 5:14 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 4:45 pm
Posts: 81
Location: Focsani
Asa cum ti-am spus in PM,am editat postul postul meu si ma retrag elegant din aceasta discutie cu scuzele de rigoare ptr ca mi-am prezentat optiunea si am raspuns printr-un calcul colegului care mi s-a adresat in mod direct si care din pacate nu coincide cu cea a lui ionik-ab.
Cu stima!

_________________
Da-i timpului timp......timpul le rezolva pe toate!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Tue Feb 07, 2012 5:34 pm 
Offline

Joined: Mon Feb 22, 2010 3:04 pm
Posts: 93
Location: Sebes-Alba
Va rog sa nu se creadă ca am vreun interes in a merge cu firma de transport propusa de mine, eu sunt dispus sa merg cu orice alta firma in aceleași condiții sau poate si peste!
Nu am nimic împotriva deplasarii cu mașinile personale, doar ca nu o sa mai fie aceeași atmosfera, plus de asta nu știu câți dintre voi sunteți dispusi sa va puneti mașinile la "bătaie" pe un drum de 4000km?
Îmi cer scuze Lod dacă te-am deranjat cu ceva prin exprimarea mea.
O zi buna va doresc!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Wed Feb 08, 2012 5:43 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Feb 18, 2010 10:31 am
Posts: 89
Location: BUCURESTI
domnilor, ce ziceti de posibilitatea cu trenul? exista pana acolo! :D

_________________
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci, vei avea succes
Galeria personala


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Wed Feb 08, 2012 10:58 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:11 am
Posts: 1662
Location: Focsani
Da' nu stiu daca trenul este de acord sa ne plimbe si pe la diversi crescatori :mrgreen:
Dupa parerea mea variantele optime sunt cu masina sau microbuz.

_________________
poze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Wed Feb 08, 2012 11:25 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 2:51 am
Posts: 1135
Location: 515800-Sebes
Hai mai Vio fi serios! Cine naiba are chef sa schimbe 3-6 trenuri pe sens? Suna tentant, dar parca nu mai am nervi ca la 20 de ani pt aventuri de genul asta!
30 euro costa biletul de la Bucuresti la Alba Iulia. 350 km. Probabil ca 3500 km trebuie sa fie undeva in jur de 300 euro.
No me gusta!
:D
Daca e vorba de aventura eu zic sa inchiriem ATV-uri! :lol: :calm: :sorry:

_________________
http://www.transylvaniadiscus.com

Why go saltwater when the best of all fish is found in a South American blackwater environment!?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Thu Feb 09, 2012 1:23 am 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 12:10 am
Posts: 2084
Location: Pitesti
harry-ab wrote:
Daca e vorba de aventura eu zic sa inchiriem ATV-uri! :lol: :calm: :sorry:


GRESIT!...Mergem cu nasu!

_________________
Îmi invidiez părinţii! Îmi va fi greu să fac un copil ca al lor!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Excursie la Dortmund - 2012 -1-ul campionat europ. de di
PostPosted: Thu Feb 09, 2012 2:02 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 2:51 am
Posts: 1135
Location: 515800-Sebes
Voua chiar va arde de aventuri! :twisted: :lol:

_________________
http://www.transylvaniadiscus.com

Why go saltwater when the best of all fish is found in a South American blackwater environment!?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 79 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group