It is currently Fri Mar 29, 2024 7:37 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: PetExpo 2012
PostPosted: Sat Jun 23, 2012 8:17 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Sep 11, 2011 10:44 am
Posts: 111
Location: Bucuresti
Informatii Vizitatori
::: Bilet de intrare - Adulti: 10lei | Copii/Elevi: 5lei :::
::: Parcare Romexpo: 2lei/ora :::
Orar de vizitare
Vineri 10:00 - 20:00
Sambata 10:00 - 20:00
Duminica 10:00 - 16:00

Dupa marele succes inregistrat in 2010 si 2011, cand la PetExpo au venit in total mai mult de 20.000 de vizitatori, noi venim in 2012 cu un eveniment mai complex realizat in conditii premium de organizare si confort.

PetExpo este paradisul animalului de companie, fiind cea mai mare aglomerare de produse, servicii, dar si evenimente dedicate acestuia.

PetExpo reuneste cele mai importante firme de pe piata bunurilor si a serviciilor dedicate animalelor de companie si iubitorilor de animale.

Astfel, sunt prezenti la PetExpo producatori, importatori si distribuitori de hrana, produse de dresaj, imbracaminte, bijuterii, custi, lese, paturi, jucarii, produse de igiena, medicamente si altele, precum si numerosi crescatori care aduc la targ animale de toate tipurile, rasele si marimile pe care tu le poti admira sau chiar lua acasa.

De asemenea, o importanta sectiune este dedicata companiilor care ofera servicii in domeniu: cabinete veterinare, scoli de dresaj, pensiuni pentru animalele de companie sau servicii funerare.

Acvariile sunt o categorie de mare interes la targ, pe langa crescatorii si importatorii de animale exotice, precum pasari, reptile sau paienjeni.
Unde? La Romexpo, pavilion C1. Accesul se face pe intrarea A (doar pietonal) si B.


Complexul Expozitional Romexpo il gasesti in partea de nord a capitalei, pe Bd. Marasti, nr. 65-67, locatia fiind foarte cunoscuta pentru gazduirea celor mai importante manifestari expozitionale din Romania si nu numai.

Poti ajunge foarte usor la Romexpo

cu automobilul dinspre Sos. Kiseleff sau dinspre Baneasa Sos. Bucuresti-Ploiesti. Parcarea pentru vizitatori este situata la intrarea B a Centrului Expozitional ROMEXPO.;
cu RATB: tramvaiele 41 si 42 sau autobuzele 105, 148, 149, 261, 304, 330, 331, 361;
cu METROREX - statia Aviatorilor (distanta 2km fata de Romexpo).

_________________
„Se spune că banii nu aduc fericirea... Dar toți vor să se convingă singuri.”
Zig Ziglair
Acvariul meu
http://www.youtube.com/watch?v=JZps4cQISe8


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PetExpo 2012
PostPosted: Sat Jun 23, 2012 2:55 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
A fost un prieten ieri. M-a anuntat ca n-am pierdut nimic la partea de acvaristica. :? Unii expozanti din cei de anul trecut n-au mai venit sau si-au redus spatiul de expunere lucru observat si pe harta cu standurile expozantilor.

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PetExpo 2012
PostPosted: Sun Jun 24, 2012 8:22 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Sep 11, 2011 10:44 am
Posts: 111
Location: Bucuresti
Da ,ai dreptate..zilele acestea am reusit sa ajung la expozitia Reef Aquarium din Bucuresti,trebuie sa spun ca e chiar deosebit ce au reusit baietii sa faca acolo am plecat placut impresionat ,au si cativa discusi,dupa parerea mea chiar merita vazut

Image

Image

Foarte interesanta mi se pare radacina asta...

_________________
„Se spune că banii nu aduc fericirea... Dar toți vor să se convingă singuri.”
Zig Ziglair
Acvariul meu
http://www.youtube.com/watch?v=JZps4cQISe8


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: PetExpo 2012
PostPosted: Sun Jun 24, 2012 11:04 pm 
Offline

Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Posts: 79
Location: botosani
Daca aveti mai multe poze..Va rog puneti si pentru cei din provincie,care nu au putut ajunge. Sincer e ma gandeam sa trag o fuga dar prea am timp.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group