It is currently Sun May 12, 2024 2:33 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Despre diplomatie...
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 12:59 pm 
Offline

Joined: Thu Apr 22, 2010 8:16 pm
Posts: 22
Location: bucuresti UNIRII
mariusvlad wrote:
Eu am planuri ceva mai ample in perioada aia, asa ca voi face deplasarea cu masina personala.
pai daca aveti planuri mai marete, de ce v-ati inscris? pt a nu lipsi de pe niciun topic cumva?
ori e alba ori e neagra?! ambele simultan nu pot fiintza

numai bine


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 2:01 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Mai baiatule. Uite, iti raspund doar asa ca sa nu ramai nelamurit.
Dupa ce m-am inscris la excursie si i-am povestit viitoarei sotii cam pe unde ma voi afla in perioada aia (asta ca sa vezi ca eu sunt baiat mare si iau decizii singur :lol: ), am primit o oferta din partea ei, oferta care include muult mai mult decat o zi de vizita, dar care nu exclude Duisburg-ul, dimpotriva...
Dar ma opresc aici ca nu vreau sa te fac se te insori si tu. :hysterical:

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 3:50 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Mar 13, 2010 1:22 am
Posts: 1037
Location: orastie-hd
adminii sunt rugati frumos sa tempereze tupeul de capitala al lui gigel_discus care pe zi ce trece este tot mai obraznic si se mai si lauda ca face scoli inalte

_________________
AM CRESCUT SI INMULTIT ALTUMI ORINOCO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 4:09 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
Gigele fa bine si adapteaza-te la tonul forumului, daca vrei sa mai activezi impreuna cu noi. Ai sarit calul de cand ai aparut aici si ti se iarta ba una, ba alta, dar rabdarea oricui are limite si nu-i tocmai inteligent sa le atingi.
Gandeste si tu 5 minute ininte de a te apuca sa scrii.
nyko27 wrote:
este tot mai obraznic si se mai si lauda ca face scoli inalte
Eu am intalnit oameni care au "trecut" prin scoli inalte si n-au avut timp sa invete nimic in "cei 7 ani de acasa" :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 4:38 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 4:41 pm
Posts: 347
Location: Bucuresti Berceni 0762 932 932
Bine rau de tot ai dat-o ,sunt de aceeasi parere
Ioan C. wrote:
Eu am intalnit oameni care au "trecut" prin scoli inalte si n-au avut timp sa invete nimic in "cei 7 ani de acasa"

_________________
--> Galerie <--
_________________
Contact:Mail : tase.razvan@yahoo.com
Telefon : 0762 932 932


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 4:43 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
N-o fac cu placere, ci pentru n-am incotro. Imi pare rau Gigele, sper ca nu ma mai obligi la asemenea acte.
Stima pentru calmul lui Marius!

PS, ca sa nu se inteleaga gresit atitudinea mea, trebuie sa mentionez ca eu nu sunt admin aici, cum credeau unii dintre colegii care mi-au scris.
Cu toate astea cred ca trebuie sa ne pastram un nivel de civilizatie care sa ne permita sa ne intelegem intre noi in asa fel incat sa ne faca placere sa ne intalnim si sa ne putem privi in ochi fara remuscari.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 6:37 pm 
Offline

Joined: Thu Apr 15, 2010 7:02 am
Posts: 56
Location: Bucuresti
Ioane ... acuma sincer ... poate ca sunt eu mai atipic , dar cred ca mult mai civilizat este sa-ti exprimi parerea deschis , asa cum a facut-o GIGEL , fara sa o coafezi si cosmetizezi pt a fi pe placul multimii . Insa problema la noi la romani este ca nu avem coloana vertebrala si incercam sa cosmetizam totul , doar ca sa ne dam bine cu unii sau cu altii .
Sincer il admir pe copil pt curajul de care da dovada . Cu astfel de oameni se poate ajunge departe , nu cu lingai si cintatori de osanale . Probabil ca voi fi banat , sau poate ca nu , insa nu vad de ce se impune "tonul forumului" , sau ... care este acela ? Sa le cinti in struna unora doar pt ca sunt mai vechi ? Oare nu-i normal ca fiecare sa aibe propria-i opinie , indiferent ca place sau nu celorlati ? Ii intreb si eu pe cei mai "copti" asa , mai trecuti de 35 de ani , aia care poate isi mai aduc aminte de vremurile cind erau luati de la scoala si dusi la diferite mitinguri si manifestari comuniste , doar pt a proslavi mareata conducere de atunci ... domnilor ati uitat vremurile acelea , sau de atita stat cu capul plecat ati uitat sa mai aveti o opinie proprie si personala ? Lasati copii sa gindeasca si sa-si exprime punctele de vedere , indiferent ca va convin sau nu . Nu le mai bagati pumnul in gura . E dreptul fiecaruia la propria opinie , drept pe care nicio lege si niciun regulament nu il ingradeste . Doar regulamentul bunului simt , chestiune pe care n-am vazut-o incalcata aici .
Numai bine

_________________
Betta Lover


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 6:53 pm 
Offline

Joined: Thu Apr 22, 2010 8:16 pm
Posts: 22
Location: bucuresti UNIRII
1. scoala inalta e un liceu prin care cred ca mai toti dintre dvs. ati trecut
2. scuze ca sunteti asa de suparati,tupeu am,toti trebuie sa il avem.cineva mai mare decat mine poate si decat dvs (un bunic) a zis ca nu am gresit cu nimic,iar eu am incredere in acest OM si in cei 7 ani pe care in parte ii datorez si lui(asta am scris la dictare)
3. punct... va voi scrie tuturor ce pesti frumosi aveti,ce pui minunati,ce bazine deosebite, ca sa fiu in tonus cu toata lumea,dar mai bine imi vad de distractie, citesc ce scriu aceleasi persoane la fiecare topic iar cand voi avea o problema cred ca pot sa ma ajute si cei de pe forumurile externe
4. discusi frumosi si sanatosi sa va dea Dumnezeu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 7:16 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2624
Location: 25826-St. Peter-Ording
Am ajuns din nou sa scriem in afara topicului si asta, daca va uitati bine, pe aproape toata pagina, pentru ca Gigel se adreseaza unui membru cu state pe forum, pe un ton pe care Marius nu merita sa fie acostat. Daca n-a stiut Marius la data cand a acceptat sa ia parte la excursie ca se intorc lucrurile in felul asta nu-l putem invinovati ca s-a razgandit. Are motive suficient de intemeiate s-o faca. Interesele familiei sale trebuiesc respectate si puse in fata intereselor de pe orice forum, mai ales ca si-a anuntat renuntarea cu destul timp inainte, pentru a nu produce pagube cuiva. Greseala lui Gigel consta in faptul ca l-a acuzat pe Marius, fara sa se informeze dinainte daca are dreptate s-o faca sau nu. Si asta pe un ton destul de nepoliticos. Gigel putea, daca era ceva mai "trecut", sa-l intrebe pe Marius de ce s-a razgandit, si se rezolva pasnic toata tarasenia. Eu n-am nimic impotriva sa se discute in contradictoriu, daca se aduc argumente intemeiate si se adopta un ton civilizat, dar aici n-a fost cazul. Si acum va rog sa va incadrati in topic daca mai postati, ca am avut deja prea multe iasiri neplacute de vreo 3 saptamani incoace.
Nu-i scopul acestui forum sa sadim galceava!
snakefishmike wrote:
...de ce se impune "tonul forumului" , sau ... care este acela ?
Ioan C. wrote:
...trebuie sa ne pastram un nivel de civilizatie care sa ne permita sa ne intelegem intre noi in asa fel incat sa ne faca placere sa ne intalnim si sa ne putem privi in ochi fara remuscari.


PS.
Gigele, n-are rost sa-ti sara ţandura, ca nu-i nimeni suparat pe tine aici. Nici Marius nu ti-a raspuns suparat si nici altii. Daca esti in stare sa dai dovada ca esti un om care gandeste cu sange rece, fa-o acum. Nu exagera importanta evenimentelor, dar fi si tu mai atent cum te comporti cu colegii.
Bine ca n-ai fost cu pistolul in mana langa Marius. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cine vine la Duisburg 30.09.2010 - 03.10.2010 ????
PostPosted: Wed Apr 28, 2010 8:29 pm 
Offline

Joined: Thu Apr 22, 2010 8:16 pm
Posts: 22
Location: bucuresti UNIRII
spre deosebire de multi dintre dvs,eu nu trag cu pistolul, nu am voie sa folosesc arma, iar sange rece nu am cum sa am,doar sunt om si inca traiesc!
pe domnul mariusvlad l-am vazut in poza si cred ca il voi recunoaste si sper sa ne intalnim fara pistoale la Duisburg pentru o poza cu niste salbatici pe care vreau si sper sa-i achizitionez cu ajutorul tatalui meu.
ii multumesc dlui snakefishmike pt interventia dansului in apararea mea, banuiesc ca are niste copii foarte educati,carora nu le da in cap niciodata pentru simplul motiv ca spun si scriu ce au in cap. bafta si mi-ar face o deosebita placere sa va cunosc vazand experienta dvs. in acvaritica.
dati-mi un email pe gigeldiscus@gmail.com atunci cand timpul va permite.
Eu va multumesc tuturor pt ca sunteti discusari si va doresc sanatate...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group