It is currently Fri Apr 19, 2024 10:33 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Tue Sep 23, 2014 11:54 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Se pare ca s-au pus serios pe distrugerea tarii:

http://www.gandul.info/financiar/americ ... e-13319075

Probabil, complexatul plagiator care si-a serbat ziua de nastere in stil faraonic, blocand toate bulevardele din zona Arenei Nationale, are nevoie de fonduri suplimentare ca sa-i plateasca pe cei 70.000 de aplaudaci. Solutia gasita: mai defrisam o parte din paduri!

Imi permit sa va mai atrag inca o data atentia ca ramanand acasa in ziua votului, practic, veti vota cu ei!

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Tue Sep 23, 2014 1:43 pm 
Offline
User avatar

Joined: Wed Mar 03, 2010 2:39 pm
Posts: 2412
Location: ARAD
Vom ajunge exact ca şi Scoţia :cry: , fără pic de păduri

_________________
"Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga
viewtopic.php?f=10&t=2724
viewtopic.php?f=10&t=8323


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Tue Sep 23, 2014 8:00 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Apr 02, 2011 10:53 pm
Posts: 618
Location: Oradea RO
Cei in mana nu-i minciuna, o deviza simpla pe care bunul organizator de mascarada o aplica ori de cate ori are ocazia!

_________________
CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA ESTI TU,CEL MAI IMPORTANT TIMP ESTE PREZENTUL IAR CEL MAI IMPORTANT LUCRU ESTE IUBIREA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Tue Sep 23, 2014 8:41 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Aug 16, 2010 5:31 pm
Posts: 1204
Location: tg mures
Munchausen asta cu influente nord coreene al nostru e periculos de inconstient si de fara prejudecati .. si toata camarila lui


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Tue Sep 23, 2014 9:30 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
Ei taie padurile pentru ca nu au din ce sa faca manuale si caiete pentru elevi. :P

ADX wrote:
Imi permit sa va mai atrag inca o data atentia ca ramanand acasa in ziua votului, practic, veti vota cu ei!


Desi am mai spus-o in cateva randuri, cred ca este important s-o repet mai ales acum ca vin alegerile. Sondajele de opinie publice nu au decat rolul de a manipula populatia spre "cine are sanse". Treaba functioneaza tocmai pentru ca oamenii vad sondajele si spun "candidatul X nu are sanse, asa ca mai bine votez cu Y care e impotriva lui Z(raul cel mai mic)". Ideea este ca daca o majoritate consistenta e constienta de treaba asta, un candidat aparent "fara sanse" poate iesi din primul tur!! Daca nu-i dai sanse unui candidat, cu siguranta nici nu o sa aiba. Mi se pare foarte important ca tot mai multi oameni sa devina constienti de aspectul asta si mesajul cat mai raspandit si lamuriti vecini, prieteni(pe facebook ca-i la moda si "vorba circula repede in retea") etc. Sondajele de felul asta ar trebui interzise cu mult timp inainte de alegeri, sa foloseasca doar pentru "bucataria interna" a partidelor si candidatilor.

Alt aspect important dar care s-ar putea sa deranjeze pe unii ar fi dreptul de vot. E drept ca exista scris in constitutie ca oricine peste 18 ani poate vota dar rezultatele se vad. Si cum toata lumea poate observa sunt departe de a fi inbucuratoare. Ideea este ca la urmatoarea modificare de constitutie sa fie propus un test de IQ sau ceva de genul astfel incat multi din cei care acum voteaza pentru pachete cu zahar si ulei dar habar n-au sa scrie si sa citeasca sau unde e Romania pe harta sa nu mai poata vota. Daca pentru condusul masinii iti trebuie permis ca sa nu te sui la volan si sa omori pe cineva, nu vad de ce orice idiot are dreptul sa faca tandari cu stampila soarta unei tari. Din cate stiu initiative legislative pot veni si din partea populatiei. Ar fi insa 2 aspecte de luat in considerare. Politicienii ar trebui sa renunte la alegatorul preferat...Homo stupidus si fara sa fie prinsi cu degetele in usa nu or s-o faca(a se vedea clipul de mai cu ce nu vor politicienii :lol: ). Alt aspect ar fi modul de implementare al unui astfel de test sau acordarea dreptului de vot pentru ca se stie ca baietii croiesc legi de asa natura incat sa le poata ocoli sau "sa fure cu respectarea legii". Imi aduc aminte de Legea Ticu(Dumitrescu) cea cu deconspirarea fostilor securisti care a fost "macelarita" in parlament incat a ramas ceva aproape inofensiv si bietul om parca s-a si imbolnavit de suparare.

De la George Carlin citire:

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Wed Sep 24, 2014 1:39 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Feb 20, 2010 10:46 pm
Posts: 3760
Location: Sibiu
Eu zic ca va speriați degeaba. Copilotul nu trece de primul tur. S-a mai deșteptat și poporul asta. Părerea mea.

_________________
Lumea nu va fi distrusa de cei care fac rau, ci de cei care ii vad si nu fac nimic sa-i impiedice.
.........................................................................................................Albert Einstein
******My site*******


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Wed Sep 24, 2014 6:42 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Aug 16, 2010 5:31 pm
Posts: 1204
Location: tg mures
Inseamna ca nu ai stat de vorba cu pensionari(include mama mea si toate prietenele ei) , parca ar fi Fuego asa sunt dupa el , ar trebui adus un amendament Constitutiei : persoanele peste 70 de ani sa nu mai aiba drept de vot , va fi votat pe langa toata armata de penali si de marea majoritate a celor pensionati cel putin cei peste 70 parca-s batuti in cap nu vor sa auda de argumente


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Wed Sep 24, 2014 7:17 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Sep 05, 2011 5:15 pm
Posts: 596
Location: Bucuresti
La ce razboi informativ exista in momentul asta este foarte posibil ca nici
mincinosu' nici neamtu' sa nu mai participe in alegeri, unul pe motiv de
fost ofiter acoperit care nu a declarat asta cand s-a incris in cursa iar
celalalt pe motiv de incompatibilitate ANI...

Din punct de vedere informativ ne-am intors in '90, lupta se duce intre
vechea si noua garda din servicii, doar ca acum mijloacele par ceva
mai rafinate.

Vom vedea in cateva zile.

_________________
Scubaline 460, 8x54W T5, GHL Profilux 3 eX controller, 2xEheim 3e 2078
http://www.discus-club.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=3031
http://deepspace9.mypets.ws:81


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Thu Sep 25, 2014 11:27 am 
Offline
User avatar

Joined: Mon Aug 16, 2010 5:31 pm
Posts: 1204
Location: tg mures
Am vrea noi ... dar na noi am vrea si autostrazi...si altele


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cu ce se mai ocupa guvernul!?
PostPosted: Thu Oct 02, 2014 5:22 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
http://www.avocatnet.ro/content/article ... topul.html

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group