It is currently Tue Apr 30, 2024 10:49 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Despre Nimeni!
PostPosted: Fri Aug 22, 2014 12:18 pm 
Offline

Joined: Sat Dec 25, 2010 9:59 pm
Posts: 63
Location: brasov
Salut!
In aceasta vara m-am hotarat sa imi vand cei 7 xingu ramasi la mine dintr-o ponta de 200 cumparata de la Arad. Drept pentru care am pus anunt pe forum. Am avut multi pretendenti, unii mai seriosi decat altii, insa oferta venita din Finlanda a fost de nerefuzat. Asta a fost primul contact cu Nimeni (ce mult imi place nick-ul asta, e genial!) Apoi am luat legatura cu Alin Luntraru pentru a-mi achizitiona 10 super eruption (favoritii mei) pentru a repopula bazinul ramas gol. Insa legaturile intre Deva si Brasov sunt horror, pestii ar fi trebuit sa calatoreasca mai bine de 12 ore, lucru care ma intrista foarte tare, moment in care am primit o oferta surprinzatoare. Nimeni s-a oferit ca in drumul sau de intoarcere in tara sa faca un mic ocol (vreo 200km) pe la Vulcan si apoi Brasov, sa imi aduca mie puii in siguranta si asa a facut. A ocolit si a calatorit noaptea pentru a ajuta un necunoscut. A primit aprecierea mea, mii de multumiri si un litru de palinca strajnica. Merci mult si bafta cu toate proiectele de care mi-ai povestit!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre Nimeni!
PostPosted: Thu Aug 28, 2014 7:44 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 27, 2011 5:07 pm
Posts: 1094
Location: Zalau
In momentul in care am vazut titlul acestui topic, am ramas uimit. Am crezut ca s-a gasit cineva care, e atat de nemultumit de actiunile acestui coleg(@Nimeni), incat ii deschide un topic cu feedback negativ. Spre bucuria mea insa, povestioara ta e una pozitiva.
Din pacate, eu, nu am avut placerea de a-l cunoaste personal pe Sebi, doar aici, pe forum, dar am un sentiment, si anume ca ma situez pe aceeasi lungime de unda cu acest om.
Un gest deosebit din partea lui! Daca da si pe la Zalau, ii dau si eu o palinca, de nici cel mai bun whisky din lume nu-l egaleaza!

_________________
"Aproape toti oamenii pot face fata adversitatilor, dar daca vrei sa testezi caracterul cuiva, da-i puterea." -A. Lincoln


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre Nimeni!
PostPosted: Sat Aug 30, 2014 1:12 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
Verbatim wrote:
Salut!
In aceasta vara m-am hotarat sa imi vand cei 7 xingu ramasi la mine dintr-o ponta de 200 cumparata de la Arad. Drept pentru care am pus anunt pe forum. Am avut multi pretendenti, unii mai seriosi decat altii, insa oferta venita din Finlanda a fost de nerefuzat. Asta a fost primul contact cu Nimeni (ce mult imi place nick-ul asta, e genial!) Apoi am luat legatura cu Alin Luntraru pentru a-mi achizitiona 10 super eruption (favoritii mei) pentru a repopula bazinul ramas gol. Insa legaturile intre Deva si Brasov sunt horror, pestii ar fi trebuit sa calatoreasca mai bine de 12 ore, lucru care ma intrista foarte tare, moment in care am primit o oferta surprinzatoare. Nimeni s-a oferit ca in drumul sau de intoarcere in tara sa faca un mic ocol (vreo 200km) pe la Vulcan si apoi Brasov, sa imi aduca mie puii in siguranta si asa a facut. A ocolit si a calatorit noaptea pentru a ajuta un necunoscut. A primit aprecierea mea, mii de multumiri si un litru de palinca strajnica. Merci mult si bafta cu toate proiectele de care mi-ai povestit!


Si mie mi-a adus niste betta de la Vulcan. Sebi e baiat de comitet! :good2: Un pic cu capu' si mai trebuie dus la biserica :lol: ca si altii dintre noi de altfel. :D

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group