It is currently Sun Apr 28, 2024 12:34 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Fri Jul 03, 2015 10:18 pm 
Offline

Joined: Fri May 29, 2015 9:26 am
Posts: 122
Location: Alba Iulia
Peștii au ajuns sănătoși de la Brașov la Alba Iulia, plata s-a facut după ce au ajuns peștii și am constatat ca sunt în regulă, dacă mai vinde vreodată recomand :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Fri Jul 03, 2015 11:23 pm 
Offline

Joined: Sat Dec 25, 2010 9:59 pm
Posts: 63
Location: brasov
Geophagus brachibrachus rocks!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Sat Jul 04, 2015 1:55 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 27, 2011 5:07 pm
Posts: 1094
Location: Zalau
Limba asta romana...bat-o vina...

_________________
"Aproape toti oamenii pot face fata adversitatilor, dar daca vrei sa testezi caracterul cuiva, da-i puterea." -A. Lincoln


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Sat Jul 04, 2015 4:27 pm 
Offline

Joined: Fri May 29, 2015 9:26 am
Posts: 122
Location: Alba Iulia
Unii dintre noi avem activată autocorectarea și se mai întâmplă chestii de genul, importantă era esența feedbackului, dar așa e când nu ai nimic mai bun de făcut :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Sat Jul 04, 2015 7:17 pm 
Offline

Joined: Sat Dec 25, 2010 9:59 pm
Posts: 63
Location: brasov
Interesant e ca se joaca de-a Titu Maiorescu pe aici,unu' pe care il cheama somogyi!!!si e si chel!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Sun Jul 05, 2015 12:34 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 27, 2011 5:07 pm
Posts: 1094
Location: Zalau
Tocmai! Ma cheama SOMOGYI si sunt ungur get-beget, neam de neamul meu a fost si este, dar va asigur dragii mei colegi, ca am curajul sa ma duelez cu voi la gramatica limbii romane oricand si oriunde. Invatati-va limba dragilor, pentru ca stiti sa-i criticati pe cei care nu o stiu...cei care sunt minoritari pe aici, datorita unei tragedii al istoriei. Si cu asta am terminat toata discutia referitoare la istorie. Va rog nu comentati, nu e nimeni curios. S-ar putea sa fiu mai mare patriot in Romania ca ungur, decat multi romani.
Pentru cultura voastra generala, ma simt bine in aceasta tara, o admir, o iubesc si imi pare rau ca lucrurile asa merg cum merg. Puteam sa plec de aici demult, apropo, sunt dublu cetatean; dar am ales sa raman. Am mai multi prieteni romani decat unguri si nu sunt nationalist sau sovin. Sotia mea e romanca, fiica mea nici macar nu vorbeste limba maghiara (din pacate, vina mea) si ma zgarie la ureche cuvintele pe care voi, in limba voastra materna, nu stiti sa le scrieti corect. Si ca sa inteleaga si cei care vor citi postarea mai tarziu, am vazut ca s-a corectat, dar la plural cuvantul "pestii" se scrie cu doi de "i", nu cu unul singur. Nu se scrie: pesti au sosit, sau pesti sunt sanatosi, sau pesti mananca tetra...etc.
Vad ca va deranjeaza atunci cand cineva va atrage atentia ca nu stiti sa scrieti corect in propria voastra limba materna, dar vad si ca stiti sa sariti imediat cu cuvinte acide la adresa celui care v-a atentionat...Oare mandria o fi???
Nu e usor de inghitit, ca un BOZGOR chel va atentioneaza referitor la gramatica limbii romane, asa e??? Bravo! Felicitari! Toata stima dragilor!


P.S. Imi cer scuze ca m-am bagat cu un "off topic" in postarea voastra, mea culpa.
Il rog insa respectuos pe @ADX, sa nu stearga postarea, nu cred ca am gresit cu ceva, exprimandu-mi parerea, chiar daca nu am facut-o la locul potrivit, aici am fost provocat.



...si cum am spus, toata stima! (editat ulterior, dupa ce ti s-au aprins calcaiele :lol: )

_________________
"Aproape toti oamenii pot face fata adversitatilor, dar daca vrei sa testezi caracterul cuiva, da-i puterea." -A. Lincoln


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Sun Jul 05, 2015 2:38 am 
Offline

Joined: Fri May 29, 2015 9:26 am
Posts: 122
Location: Alba Iulia
Nu mă interesează naționaliatea ta prietene și nici nu critic (așa Cum faci tu) dacă vrei sa corectezi lumea poți sa te înscrii pe un forum de literatură, forumul ăsta are altă destinație din câte știu eu, poate duci lipsă de atenție dar sincer chiar nu mă interesează nimic despre tine, familia ta sau patriotismul tău mă înțelegi ? Chiar nu simt nevoia sa mă validez sau justific în fața ta și denotă lipsă de maturitate sa faci atâta tam-tam ca am scris eu gresit (indiferent de motiv) sau nu un cuvânt, o seara faina.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Wed Jul 08, 2015 10:08 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 27, 2011 12:52 pm
Posts: 883
Location: pitesti
gie wrote:
te înscrii pe un forum de literatură, forumul ăsta are altă destinație din câte știu eu

Citeste punctul 2 din ce iti postez euhttp://www.discus-club.ro/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=35

Numai bine.Felicitari ROMANULUI din tine Romeo. :appl:

_________________
http://adi74.sunphoto.ro/discusi

https://www.facebook.com/Discus-Pitesti-Romania-231576793874044/?ref=aymt_homepage_panel
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.231688277196229.1073741828.231576793874044&type=1&l=be71b6b905


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Fri Jul 10, 2015 9:17 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Chiar daca nu este stipulat foarte clar in regulament (si spre deosebire de ceea ce se permite in alte forumuri de acvaristica), aici sunt permise atentionarile amicale in sensul corectarii greselilor gramaticale. In loc sa reactionati violent, mai bine ati reactiona cu "multumesc!" fata de un gest prin care, in ultima instanta, vi se face un bine.
Verbatim primeste, deocamdata, un avertisment, desi cred ca ar fi meritat mai mult. Daca ai de gand sa te legi de modul in care arata cineva, o faci in alta parte.

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback pozitiv Verbatim
PostPosted: Sat Jul 11, 2015 9:12 am 
Offline

Joined: Fri May 29, 2015 9:26 am
Posts: 122
Location: Alba Iulia
Mi se pare aberant la ce se ajunge de la o simplă autocorectare a telefonului, ADX daca feedback-ul lui ar fi fost exprimat intr-un alt mod nu as fi avut o problema, dar sincer chiar nu mă interesează toată istoria lui X și Y și nu cred ca ar trebui incurajat un tip care caută validare socială prin orice mijloc găsește, dacă am greșit o literă da-mi un mesaj pe privat sa corectez nu îmi povesti toată istoria, dar mă rog, dacă voi încurajați ăsta.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group