It is currently Fri Apr 19, 2024 5:44 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Despre unii, despre altii...
PostPosted: Sun Sep 06, 2015 1:25 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 27, 2011 5:07 pm
Posts: 1094
Location: Zalau
Dragi colegi,
In aceasta vara am avut placerea de a mai intalni doi colegi de forum, pe care nu-i pot numi decat "dragi", niste oameni extraordinari, cu mult bun simt si o personalitate aparte. Din pacate nu am ajuns la nici o intalnire, asa numitele "bisericute", dar iata ca incet-incet apuc sa cunosc oameni de valoare care activeaza pe acest forum, si pe care nu am apucat sa-i cunosc decat la telefon...pana acum.
Dar ca sa fie clar, este vorba despre @Ciprian Marcu si @drdiscus.
Am fost putin in concediu si am spus ca daca tot trec prin orasul lor, hai sa-i sun si sa dau mana cu ei. Ei bine, s-a si intamplat, va salut si pe aceasta cale, Cipri si Catalin!
La plecare inspre mare...am ramas pentru o noapte in Busteni si normal ca nu m-am putut abtine sa nu-l vizitez pe Ciprian Marcu...crescatorie curata lacrima, pesti frumosi si sanatosi si absolut normal ca la intoarcere am si achizitionat cativa... :D
La sfarsitul sejurului, drumul m-a dus prin Constanta, ocazie cu care l-am sunat pe Catalin. Am baut o cafea impreuna, am povestit, cu alte cuvinte i-am rapit niste timp liber, scuzele mele... :) . E valabil de fapt si in cazul lui Ciprian.
La Catalin, acvarii multe, pesti frumosi, o colectie extraordinara. De admirat.
E pacut sa cunosti personal colegii cu care doar la telefon ai vorbit inainte, care ti-au dat sfaturi sau de la care ai fi dorit sa-ti iei ceva de multe ori, dar distanta era mult prea mare.
Mai sunt si alti colegi, la care inca nu am ajuns, dar nu se stie niciodata...E drept ca la Iasi nu e marea si nici Piatra Neamt nu are plaja...dar intr-o buna zi, poate-poate... :D
Va salut inca odata si pe aceasta cale, va doresc numai bine, noroc si prosperitate, voua si familiilor voastre!
Cu stima, Romeo

_________________
"Aproape toti oamenii pot face fata adversitatilor, dar daca vrei sa testezi caracterul cuiva, da-i puterea." -A. Lincoln


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre unii, despre altii...
PostPosted: Sun Sep 06, 2015 6:53 pm 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 9:42 pm
Posts: 1785
Location: Busteni - Prahova/Brasov
Multumesc pentru cuvintele frumoase Romeo! Esti binevenit de cate ori mai ai drum in zona. ;)

_________________
Album
Video
Discusi, filtre, oua de artemia, astaxantina
0723663680

"It never ceases to surprise me at the infinite capacity of the human mind to resist the introduction of useful knowledge." Thomas Raynesford Lounsbury


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Despre unii, despre altii...
PostPosted: Sun Sep 06, 2015 8:52 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Feb 22, 2010 7:33 pm
Posts: 1871
Location: Constanta
Si eu iti multumesc pentru cuvintele frumoase Romeo.Te astept oricand ai drum pe la mare.Dar mai ales te astept cu familia la urmatoarea intalnire!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group