It is currently Fri Mar 29, 2024 8:03 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 1:52 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
Dupa cum spune si titlul va las pe voi sa decideti daca e pozitiv sau negativ eu inclin spre negativ. Nu sunt genul care sa ma plang pe forum , dar exista o diferenta intre ce e postat pe net si ce e in realitate.

Image
Image
Image

Explicatia lui
Image

PS. NU vreau bani inapoi sau alte chestii , am postat doar sa vada si alti sa nu pateasca ca si mine.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 2:37 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Apr 02, 2011 10:53 pm
Posts: 618
Location: Oradea RO
Cati bani te-a costat cu tot cu transport?

_________________
CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA ESTI TU,CEL MAI IMPORTANT TIMP ESTE PREZENTUL IAR CEL MAI IMPORTANT LUCRU ESTE IUBIREA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 2:38 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
600ron. asa zisi red meolon 70lei iar pigeoni cei mici 30lei.
Am comandat 6pigeoni x30lei = 180 si 5 red melon x70lei= 350 si am pus 600 ron cu rugamintea sa-mi trimita exemplare frumoase. Am primit 6 red melon si 6 pigeoni. Deci cu unul in plus.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 3:20 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Apr 02, 2011 10:53 pm
Posts: 618
Location: Oradea RO
Il ai pe Alin langa tine, parca tot din zona, de ce sa cumperi ce nu vezi, eu am cumparat de exemplu din oras de la un coleg, niste super eruption si leopard de 7,8 cm cu 30 de lei/bucata de o forma si culoare deosebita, sti ca nu ai probleme cu ei, din pacate, marketingul se poarta si in acvaristica noastra romaneasca, majoritarea crescatorilor o fac fara scrupule.

_________________
CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA ESTI TU,CEL MAI IMPORTANT TIMP ESTE PREZENTUL IAR CEL MAI IMPORTANT LUCRU ESTE IUBIREA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 3:30 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
discus lover wrote:
Il ai pe Alin langa tine, parca tot din zona, de ce sa cumperi ce nu vezi, eu am cumparat de exemplu din oras de la un coleg, niste super eruption si leopard de 7,8 cm cu 30 de lei/bucata de o forma si culoare deosebita, sti ca nu ai probleme cu ei, din pacate, marketingul se poarta si in acvaristica noastra romaneasca, majoritarea crescatorilor o fac fara scrupule.

Am luat si de la Alin , dar am vazut pozele pe olx cu a lui geani dupa ce l-am intrebat de pigeoni postati aici pe dcr mi-a dat un link cu pozele de pe olx. Si am zis sa iau si red.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 4:15 pm 
Offline

Joined: Wed Mar 24, 2010 5:12 pm
Posts: 20
Location: iasi
In primul rand ma numesc Giani nu Geani.In al 2-lea nu inteleg cum te astepti sa arate niste discusi a doua zi dupa transport.Dupa cum scrie in anunt eu vand red/white nu red melon si ti-am zis ca nu sunt aceeia din poza de pe olx.Ti-am zis ca nu folosesc colorant asa ca inca mai au timp sa se inroseasca.In plus difera total mediul si culoarea de fond.Daca tot nu vrei banii nu inteleg ce doresti.Eu am platit de 10 ori mai mult pe discusi de la tony tan care nu respectau nici in procent de 10% varietatea si nu am facut scandal nimanui.Daca stiam ca e vorba de tine nu iti trimiteam nimic ca am vazut de acu o luna cand am avut prima discutie ca erai interesat de scandal si nu de achizitii.Trebuia sa apar si eu o data in 12 ani de cand vand zeci de mii de discusi si pe aici asa ca spor la acuzatii.In discutia avuta mi-ai zis ca nu ai fost satisfacut nici de cei de la europa discus asa ca trebiua sa ma astept la o astfel de reactie.
P.S. Macar bine ca sunt sanatosi :D .Am zeci de clienti care au luat din aceleasi serii si nu a avut nimeni de zis nimic de rau ci erau super multumiti.
PT Claudiu(discus lover) de unde stii ca sunt fara scrupule?Ai citit sau auzit ceva despre mine ca sa tragi aceasta concluzie?In 21 de ani de cand ma ocup de discusi nu a comentat nimeni de rau dar daca sunt persoane care cauta inorogi atunci e posibil sa existe si nemultumiri.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 4:42 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
Image

Aici e poza cand te-am intrebat aici pe forum despre pigeoni. Ai stiut foarte bine cine sunt.
In rest chiar nu vreau sa ma cert cu nimeni ca nu castig nimic din chestia asta.
Ceea ce m-a deranjat e ca pui poza cu ceva si vinzi altceva chiar nu vreau sa-ti fac reclama proasta sau mai stiu. Din cauza asta am pus pozitiv sau negativ sa ramana la alegerea fiecaruia.
Si despre partea cu coloratul dupa 2-3 luni nu stiu ce sa zic ca nu sunt experimentat , dar eu nu ti-am dat bani dupa 2-3 luni ca sa ma astept sa fie ca in poze dupa 2-3 luni.
Cred ca cei mult mai experimentati ca mine ar putea spune daca pot ajunge in 2-3 luni ca cei prezentati de tine la vanzare.

Aici ai si poza cu mesajul de pe olx cand te anuntam ca o sa-ti pun uratoarea zii.
Image

Eu am ajuns pe olx la indrumarea ta sa ma uit la poze de acolo.


Iar despre europa discus centre . uite aici pesti dupa 5 minute de cand au fost pusi in bazin. si vreo 15-16 ore de transport. Nu prea am ce sa nu fiu multumit pentru ca eu cu manuta mea i-am ales .
viewtopic.php?f=8&t=8322&start=10


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 5:16 pm 
Offline

Joined: Wed Mar 24, 2010 5:12 pm
Posts: 20
Location: iasi
Mi-ai cerut pesti cu forma cea mai buna nu cei mai rosii corect?
Asa arata la mine:
Image
Seamana?La red/white unii se coloreaza mai repede altii mai tarziu nu am inteles de ce nu ai avut rabdare si ai reactionat asa agresiv la mai putin de 24 de ore de cand ai primit pestii.NU FOLOSESC COLORANT deci nu pot arata la fel.
Ai idee cum e sa muncesti 12 ani pentru a-ti forma o imagine si sa vina unul ca tine cu acuzatii?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 5:28 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Apr 02, 2011 10:53 pm
Posts: 618
Location: Oradea RO
Giani nu am nimic personal cu tine, crede-ma, dar te rog sa ma contrazici daca mint, dintr-o ponta vrei sa spui ca scoti la vanzare discusii de varf, eu nu cred, poate la un pret dublu, cel putin, am vazut discusi pe acest forum care aratau extraordinar si cand era intrebat omul de unde sunt, erau de la aceiasi persoana care luasem si eu, singura diferenta era ca eu cumparasem fara sa vad ce, la un pret pe care credeam ca e pentru ce se facea reclama, in realitate lucrurile nu stau asa, asta e, eu nu imi permit sa dau pe un discus 200 sau 300 de lei doar ca sa fiu mandru de el, cat despre culoare si forma sunt constient ca fara hormoni, enzime si mai stiu eu ce coloranti naturali nu ai cum sa-i aduci la un astfel de look.

_________________
CEA MAI IMPORTANTA PERSOANA ESTI TU,CEL MAI IMPORTANT TIMP ESTE PREZENTUL IAR CEL MAI IMPORTANT LUCRU ESTE IUBIREA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Feedback!!! Geani Iasi Pozitiv sau Negativ ?
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 5:31 pm 
Offline

Joined: Tue Dec 30, 2014 11:33 pm
Posts: 127
Location: Hateg , HD
Te inteleg perfect stiu cum e sa ai parte de reclama negativa , am patit-o si nu a fost placut deloc. E foarte bine ca ai pus si tu poza si eu cu cei trimisi de tine . De aici lumea intelege ce vrea. Se vede clar diferenta intre pozele de pe olx , pozele de la tine si pozele cu pestii ce mi i-ai trimis mie.
Eu am cerut calitate , nu pret. am vrut sa iau cei mai mici la 8-9 cm si la recomandarea ta am luat cei mai mari. NU am negociat nici cel mai mic leu. Din contra ti-am spus iti pun mai mult pune-mi calumea, intradevar si tu mi-ai pus mai pesti de cati bani ti-am dat.

Eram sigur ca o sa te superi si din cauza asta ti-am trimis sms inainte sa postez sa vad ce ai de spus , dar raspunsul a fost unul clar de comerciant.

P.S. Am vandut niste discusi la bucuresti si 2 au murit la transport , eu m-am oferit sa ii dau diferenta de bani si el a spus ca nu e nevoie. Am rugat pe un amic din bucuresti sa mearga sa ii dea bani pe discusi chiar daca a zis ca nu e nevoie.

Eu nu mai zic nimic pentru ca nu are rost sa ne tiganim. Eu mi-am spus punctul de vedere si il repet inca odata. NU PUI POZA CU PORTOCALE ROSI SI VINZI LAMAI. Pui poza cu exact ceea ce vinzi asa ar fii corect.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 29 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group