It is currently Thu Mar 28, 2024 10:55 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Author Message
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sun Jun 08, 2014 12:27 pm 
Offline

Joined: Tue Mar 05, 2013 5:04 pm
Posts: 308
Location: Mioveni
Eu nu intelesesem diferenta dintre cele doua sectiuni :oops: ... Sunt destui care nu au inteles-o si chiar am mentionat... Dar ei au preferat sa scrie cu dublu inteles...
IoanC, isi stersese postarea deoarece a considerat ca e pe langa subiect si mi-a explicat acest lucru in pm...
Nu am avut intentia de a da ordin nimanui... Imi cer scuze daca din formularea mea, s-a inteles asa...
Nu, nu am avut de-a face cu dansul, acelea erau doar pareri crezand ca se face o discriminare intre cele doua sectiuni. Acu am inteles ca poate vinde ce vrea si cum vrea dansul deoarece este un sub forum prsonal si depinde de dumnealui cum isi promoveaza marfa.
Am aflat ca fiecare discus gazduieste flagelate, ce nu stiam este ca: daca elimina fecale albe dar are apetitul, culoarea si comportamentul normal nu trebuie tratat ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sun Jun 08, 2014 12:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Fri Feb 12, 2010 9:28 pm
Posts: 2216
Location: Bucuresti
Georgiane, daca vei invata din toate astea ca, fara sa-ti dai seama, poti face mult rau unor oameni care, dimpotriva, in anumite situatii te-ar fi putut ajuta, si sa chibzuiesti mai bine, pe viitor, inainte de a lua decizia sa arunci cu noroi, inseamna ca iesim pe plus din toata povestea asta.

_________________
Regulamentul General DCR
I'm back, mai e cineva pe aici?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sun Jun 08, 2014 3:01 pm 
Offline

Joined: Fri Nov 16, 2012 2:01 pm
Posts: 193
Location: baicoi
am stat ceva vreme sa ma gândesc daca sa intervin sau nu legat de atacul la discusmaniac. am decis ca totusi ar fi bine sa imi spun punctul de vedere. la urma urmei de la el am cumparat primii discusi. ciprian pur si simplu nu merita sa fie tinta unor astfel de atacuri. e adevarat ca nu vinde numai discusi de expozitie, dar ce e important de spus: nici nu pretinde acest lucru. per ansamblu, discusii lui sunt frumosi, robusti si sanatosi. cine a fost la el stie ce fel de discusi are, si descopera si ce fel de om este. de mentionat si ca nu incearca sa vanda un discus drept altceva. la prima noastra interactiune, am vrut sa cumpar niste checkerboard pigeon la dimensiunea de 8 cm. mi-a spus ca nu are decat cateva bucati, dar care au un mic defect la opercul, dar daca vreau imi da 2 bucati, cu defectul cel mai mic si la pret redus. oameni buni, sa ne intelegem! eram incepator si ii spusesem asta, credeti ca m-as fi prins de defect? nici macar acum nu cred ca as observa. am plecat de la el cu 9 pesti, din care 2 mi-i daduse bonus fiind pentru prima data la el. si nu aratau cu nimic mai prejos decat cei cumparati. ulterior, am mai luat pesti de la el. unul a avut probleme de la transport si a murit dupa cca o saptamana. desi am spus ca nu vreau altul in loc,la urmatoarea comanda, mi-a trimis un pigeon gratis, si va pot spune ca are cea mai frumoasa forma din toti cei pe care ii am acum in acvariu.
inca ceva, atunci când am avut ceva probleme cu discusii, tot el m-a ajutat sa ii refac, desi nu avem doar discusi de la el. mai mult, ma suna periodic sa ma intrebe in stare mai sunt.
si ca sa nu fiu condiderat off topic, sustin decizia luata de ADX, iar ca argument in favoarea discusilor vanduti de crescatorii din sectiunea de vanzari permanente si membrii consacrati ai acestui forum, pot confirma faptul ca discusii vanduti de acestia au forma si stare de sanatate foarte buna la momentul vanzarii. e drept ca ulterior, in decursul timpului pot aparea probleme, dar, dpmdv nu pot fi imputate acestora, ci noului proprietar...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Sun Jun 08, 2014 8:49 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Feb 21, 2010 2:51 am
Posts: 1135
Location: 515800-Sebes
Am citit mai sus o idee buna. Fiecare `up` sa contina o fotografie actuala. Buna idee!

_________________
http://www.transylvaniadiscus.com

Why go saltwater when the best of all fish is found in a South American blackwater environment!?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Modificarea regulamentului sectiunii de vanzari ocaziona
PostPosted: Mon Jun 09, 2014 4:59 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Feb 16, 2010 11:11 pm
Posts: 2615
Location: 25826-St. Peter-Ording
Parca tot nu-mi vine sa cred ca are fiecare la indemana ceva care face poze bune, atunci cand are ocazia sa reinnoiasca anuntul. Unii s-ar putea sa nu aiba timpul necesar. Sa fie nevoiti sa renunte la up doar pentru asta? N-o gasesc asa o idee stralucita. Cumparatorului trebuie sa-i ajunga o poza facuta atunci cand asigura ca vrea pestii, mai ales ca nu-i totdeauna simplu sa faci o poza buna in 10 minute.
Dar daca-s toti cei care vand de acord, ma rog, mai multe poze nu strica.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 115 posts ]  Go to page Previous  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Aripi spre viata
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group